OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de, ilçe merkezinde bulunduğu araçta PKK'lı teröristlerin silahlarla ateş açması sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, Osmancık şehitliğindeki mezarı başında dualarla anıldı.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, mezarı başında anıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de, ilçe merkezinde bulunduğu araçta PKK'lı teröristlerin silahlarla ateş açması sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, Osmancık şehitliğindeki  mezarı başında dualarla anıldı.

Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerin şehit ettiği müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın (22), şehit edilişinin 2. yılında, Çorum’un Osmancık ilçesindeki şehitlikte bulunan mezarı başında dualarla anıldı.

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de, ilçe merkezinde bulunduğu araçta PKK'lı teröristlerin ateşli silahlarla açtığı ateş sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için memleketi Çorum'un Osmancık ilçesindeki şehitlikteki mezarı başında anma programı düzenlendi.

Programa Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ilçe şehitliğindeki mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi, ziyaretçiler Yalçın'ın mezarına çiçek bıraktı. Anma programında duygulu anlar da yaşandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, "Hain terör örgütü tarafından şehit edilen Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ı şehadetinin 2. Yılında, Şehitlikteki kabri başında rahmet ve minnetle anıyoruz. Senin o güzel hatıran hep yaşayacak, yaşatılacak öğretmenim Tüm Türkiye´de olduğu gibi Osmancık´ta da şehit öğretmenlerimizi unutmuyoruz. Unutmayacağız. Hain terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın´a Allah´tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.


 

 

 686 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın