OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Hava Durumu
Saat
Takvim

Ziyaretçilerini büyüleyen Yeşil Göl'de turizm atağı

Yeşil Göl, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Ziyaretçilerini büyüleyen Yeşil Göl'de turizm atağı

Yeşil Göl, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor. 

HABER:Yusuf ÇINAR
Çorum’un Laçin ilçesindeki Yeşil Göl, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor. Eşsiz manzarasıyla ilgi odağı olan gölün, projeyle turizme kazandırılması hedefleniyor. 

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, doğa tutkunlarınca yeni yeni keşfedilmeye başlanan etrafı ormanlık alanla çevrili Çorum- Laçin karayolu üzerinde bulunan Yeşil Göl’ü ziyaret etti. Göle hayran kaldığını belirten Vali Çiftçi, saklı cennet olarak nitelendirdiği gölün turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Göletin manzara uyumuyla eşsiz bir güzelliğin oraya çıktığına dikkat çeken Vali Çiftçi, “İnsanlarımız hafta sonları buraya gelerek aileleriyle güze vakit geçirirler, dinlenir, eğlenirler. Burası gerçekten muhteşem bir yer. Mutlaka gelip görüp gezilmeli” dedi.

PROJE HAZIRLANDI

Laçin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Özdemir de, doğa turizmi ile ekonomik yapısı zayıf olan ilçeye yeni gelir kaynakları sunmak, doğa yürüyüşleri gibi sportif faaliyetleriyle bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek için proje hazırladıklarını aktardı. Projenin OKA’ya sunulduğunu dile getiren Özdemir, çevre düzenlemesi ve sosyal tesislerinde yer aldığı projenin yaklaşık 1 milyon liraya mal olacağını ifade etti.

Vali Çiftçi, bahse konu projenin takipçisi olacağını da sözlerine ekledi. 

897 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın