OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75305.7761
Euro6.32866.3540

Çorum Osmancık´ta bir gurup öğrenci harçlıklarını biriktirip Belediyenin yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine yemek çıkardığı İmaret Aşevi´ne bağışladılar.

Öğrenciler harçlıklarını aşevine bağışladılar

Çorum Osmancık´ta bir gurup öğrenci harçlıklarını biriktirip Belediyenin yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine yemek çıkardığı İmaret Aşevi´ne bağışta bulundular.


Osmancık Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi 250 aileye  600 yıllık tarihi İmaret Aşevi´nde en güzide aşçılar tarafından hazırlanan yemekler iftar ve sahurda evlere servis yapılıyor.

Hayırsever vatandaşlar da bağış yaparak Osmancık'ta 600 yıldır süre gelen bu gelenek ve göreneği yaşatmak adına yardımlar devam ederken duyarlı öğrencilerde harçlıklarını bağışlayarak katkıda bulundular.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör harçlıklarını İmaret Aşevine bağışlayan öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Gelgör “Gelecek nesillerimizden umutluyuz” dedi.

Ramazan ayı boyunca İmaret Aşevinde belediyenin desteğinin yanı sıra hayırseverlerin yardımıyla hazırlanan iftar ve sahurlukların 250 haneye ulaştırıldığını kaydeden başkan Gelgör öğrencilere güzel davranışlarından dolayı teşekkür etti. “ Osmancık Nenehatun Ortaokulu öğrencilerimiz harçlıklarını biriktirip İmaret Aşevine bağışladılar. Gelecek nesillerimizden umutluyuz. Bu güzel davranışları ile bizleri duygulandıran genç kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ederim. ”ifadelerini kullandı.
478 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın