OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

Osmancık’ta uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Çorum'un Osmancık ilçesinde uyuşturcu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda 2 kişi tutuklandı.

Osmancık’ta uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Çorum'un Osmancık ilçesinde uyuşturcu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda 2 kişi tutuklandı.

Çorum Narkotik Suçlarla  Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotimleri tarafından Uyuşturucu Madde Ticareti ve Sokak Satıcılarına yönelik yapılan saha, teknik ve risk analiz çalışmalarına istinaden Çorum’dan Ankara iline giderek Çorum’a  uyuşturucu madde getireceği ve satış yapacağı değerlendirilen Çorum Açık Cezaevinden izinli çıkan S.D. ve A.S. isimli şahıslar ve birlikte hareket ettikleri değerlendirilen F.K. isimli şahıs hakkında çalışma başlatıldı.

F.K. ve S.D. isimli şahısların Çorum İl Merkezi Pirbaba Parkında F.B. isimli şahsa 1 adet ECSTASY hap sattığının görülmesi üzerine İl Merkezi ve gittikleri Osmancık İlçesinde takip ve tarassuta devam edildi. Şahıslarla bağlantılı 19 ... plakalı araç Osmancık İlçesi çıkışında kontrollü olarak durduruldu. Şahıslar ve araç üzerinde yapılan aramada S.D. isimli şahsın pantolon ve kemer arasına gizlenmiş şeffaf poşete sarılı halde 12 adet ECSTASY hap, ayrıca iç çamaşırı içerisine gizlenmiş vaziyette 46 adet ECSTASY hap olmak üzere toplam 58 adet ECSTASY hap ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen F.K. isimli şahsın üzerindeki 920 TL.’ye el konuldu.

F.B. isimli şahsa TCK 191 (Uyuşturucu Madde Kullanmak Kabul Etmek Bulundurmak) suçundan yapılan işlemin ardından Narkotik şubesinde serbest bırakıldı.

S.D., A.S. ve F.K. isimli şahıslar TCK 188 (Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti) kapsamında gözaltına alındı. Sevk edildikleri adli makamlarca F.K. serbest bırakıldı. S.D. ve A.S. tutuklanarak Çorum L Tipi Cezaevine teslim edildi.


2426 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın