OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Hava Durumu
Saat
Takvim

Şehit ailelerine madalya

Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı yapılan törenle takdim edildi.

Şehit ailelerine madalya
Şehit Ailelerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı yapılan törenle takdim edildi.


Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için, gösterdikleri sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmaları ile Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil eden şehitlerimizin varislerine tevcih edilecek olan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Takdim Töreni” Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Terörle mücadele faaliyetleri kapsamında 2016-2019 yılları arasında sürdürülen operasyonlar sırasında şehit olan J.Asb.Çvş Bekir Eren Deniz, İkmal Söz. Er Hidayet Tokmak, Uzm. Çvş. Sedat Düzgün, J.4. Kademe Çvş. Şükrü Öngün, Piyade Er Baki Afşar ve J. Uzm. Onb. Mustafa Karaman'ın ailelerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Vali Mustafa Çiftçi tarafından takdim edildi.

Tevcih törenine, ValiMustafa Çiftçi, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Abdurrahman Başbuğ, daire amirleri ve şehitlerimizin yakınları katıldı.

Programda Devlet Övünç madalyası ve beratı verilecek şehitlerimizin öz geçmişleri okundu.

Vali Çiftçi, törende yaptığı konuşmasında, şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitler adına onları yetiştiren ailelerine teşekkür etti.

Türk milletinin ülkesi için asırlar boyunca şehit verdiğini, bugün de vermeye devam ettiğini vurgulayan  Vali Mustafa Çiftçi, "Eğer bu toplantıyı yapabiliyorsak, bu vatanda yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Eğer onlar olmasaydı bunları konuşabiliyor olmayacaktık. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Bizleri de şefaatlerine nail eylesin." dedi.

 Vali Mustafa Çiftçi, konuşmasının ardından 6 şehidimizin ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı takdim etti.


441 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın