OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

İzinsiz hobi bahçeleri yıkılıyormu?

Valilik toplantı salonunda Vali başkanlığında yapılan toplantıda izinsiz ve ruhsatsız hobi bahçelerindeki binalara önce ceza sonra yıkım.

İzinsiz hobi bahçeleri yıkılıyormu?

Valilik toplantı salonunda Vali başkanlığında yapılan toplantıda izinsiz ve ruhsatsız hobi bahçelerindeki binalara önce ceza sonra yıkım.

Çorum merkez ilçe mücavir alan sınırları dışında tarım arazilerinde oluşturulan hobi bahçelerindeki ruhsatsız yapılar yıkılacak. Duyuru Çorum Valiliği’nden geldi.

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu,
Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep
Çıplak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Suat Atmaca ile Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı’nın katılımıyla yapılan toplantıda tarım arazilerindeki yapılaşmalar ve parsellemeler değerlendirildi.

Konuya ilişkin açıklamada Çorum merkez ilçe mücavir alan sınırları dışındaki bazı köy ve bağlılarında tarım arazileri üzerinde hobi bahçesi adı altında izinsiz olarak tel çitler ile parseller oluşturulduğu ve oluşan parsellere ulaşım için yollar açılarak kumlandığı, hobi bahçesi adı altında satışlarının yapıldığı, oluşturulan parseller üzerine imar mevzuatına aykırı yapılar yapıldığının belirlendiği bildirildi.
Açıklamanın devamında, “Söz konusu

faaliyetler 3194 sayılı İmar Kanunu ve 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’na aykırı olarak yapılmakta olup, zikredilen kanunlara aykırı
davranan vatandaşlarımız idari para cezaları ile kaçak ve ruhsatsız yapılarının yıkılması ile karşı karşıya kalabileceklerdir. Bu itibarla, vatandaşlarımızın ilgili kanunlara uygun hareket etmelerinin kendi çıkarlarına olacağı, kaçak ve
ruhsatsız yapılarla ilgili yıkım kararlarının alınması sonrasında bu yapıların yıkılacağının bilinmesi hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi.


1364 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın