OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Osmancık ilçe içerisinden geçen çeltik sulama kanalı iş makineleri ile temizlenip bakım onarımı yapılıyor.

Sulama kanalı temizleniyor

Osmancık ilçe içerisinden geçen çeltik sulama kanalı iş makineleri ile temizlenip bakım onarımı yapılıyor.

Osmancık ilçe içerisinden geçen çeltik tarlalarını sulamada kullanılan kanallar Sulama Kooperatifinin girişimleri ile iş makinesiyle temizleniyor.

Üreticilerin sorunsuz bir sulama sezonu geçirmeleri için her türlü hizmetin yapıldığını vurgulayan Kooperatif yetkilisi yaptığı açıklamada, sulama sezonunun başlamasıyla birlikte tahliye ve sulama kanallarında da iş makineleriyle temizlik çalışmalarına başladıklarını belirtti.

 “Çiftçilerimizin, ürünlerini aksatmadan ve daha kolay sulamaları için iş makineleri ile sulama kanalı temizleniyor, bozulan yerleri de tamir ediyoruz. İş makinelerinin giremediği yerlerdeki kanalların temizliği de işçiler tarafından yapılıyor. Amacımız, çiftçilerimizin ürünlerini aksatmadan sulayabilmelerini sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

 Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör;”Bu kanal çiftçilerimiz için olmazsa olmazı.Bu kanal sayesinde kaç bin dönüm çeltik arazisi sulanmaktadır.Fakat ilçe içerisinden geçtiği için bazı vatandaşlarımız eline geçeni kanala atıyor. Aslında atmaması lazımdır. İlçe halkı ve vatandaşlarımızdan beklentimiz kanala dal parçası, çöp, gibi maddeleri atmamalarıdır. Kanalda bulunan alakası olmayan malzemeler ve atık maddeler çevre ve görsel kirliliğe neden olmaktadır. Sıcak havalarda pis koku yaymaktadır. Biz, güzel yaşanabilir bir Osmancık için yola çıktık. Sizlerden de aynı duyarlılığı bekliyoruz.”şeklinde konuştu.
1020 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın