OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68725.7100
Euro6.38686.4124

Çorum'un Osmancık ilçesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Osmancık’ta 23 Nisan Bayramı' nın 99. Yılı Kutlandı

Çorum'un Osmancık ilçesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu'nun baştan sona dek hazırlayıp organize ettiği bayram kutlamaları; 

Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen ilk tören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kutlamalar saat 10.00’da Osmancık Ada Spor kompleksindeki sahada düzenlenen törenle devam etti.

Törene Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör,  Garnizon Komutanı Pers. Astğm. Murat Demir,  İlçe Emniyet Müdürü bahadır Vurgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında günün önem ve anlamına dair konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel yaptı.

Dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında öğrenciler tarafından, günün anlam ve önemine dair şiirler okundu, halk oyunları oynandı. Kültürel faaliyetlerde başarı elde eden öğrencilere hediyeleri Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Garnizon Komutanı Pers. Astğm. Murat Demir, Kaymakam Hakan Alkan tarafından verildi.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bayram kutlamalarını 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu hazırlayıp organize ettikleri ve yoğun bir çalışma sonucu hazırladıkları değişik yörelere ait folklor gösterileri ilgi ile izlendi ve çok beğenildi. Bayrak ve flamaların tören geçişinin ardından bayram kutlamaları sona erdi.

75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu'na,  başta okul Müdürü Rahmi Namalır olmak üzere idareci ve öğretmenlerine, bize böyle bir kutlama yaşattıkları için Osmancık Gündem İnternet Gazetesi olarak çok teşekkür ederiz...

845 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın