OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Hava Durumu
Saat
Takvim

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın İYİ Parti seçim bürosu önünde kalabalık bir topluluğa konuştu.

Koray Aydın Osmancık'ta
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın İYİ Parti seçim bürosu önünde kalabalık bir topluluğa konuştu.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın; Osmancık Asya Tesisinde; İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İYİ Parti İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, İYİ Parti Osmancık Belediye Başkan Adayı Dr. Ecz. Mahmut Özhan Arslan, İl Genel Meclis ve belediye meclis üyeleri tarafından karşılanarak Alışkan Tesisinde verilen yemekte bir araya gelindi. Ardından konvoy eşliğinde Osmancık Ziraat Bankası önünden kalabalık katılım ile seçim bürosuna kadar vatandaşlarla yanyana yürüyerek konuşma yapacağı saat Kulesi meydanına gelindi.
Kalabalık bir katılım ile karşılanan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Osmancıklılarla selamlaştıktan sonra  saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle birlikte vatandaşlarla buluştu.
MHP Osmancık eski belediye Başkanı İ. Avni Kılıç kürsüye gelerek mikrofonla meydanda toplanan çok kalabalık vatandaşlara  hoşgeldiniz konuşması yaptı.

Ardından Osmancık İyi parti Belediye Başkan adayı Dr. Ecz. Mahmut Özhan Arslan sözlerine Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle rahmet ve minnetle yad etti. Konuşmalarına şöyle devam etti;

“Sizler bugün Osmancık'ı nasıl büyüteceğimi anlatacağım. Farkımız hayallerimizi nasıl gerçekleştirdiğimizde ortaya çıkacak. Düşüncenin sermayeye sermayenin hizmete dönüşünden bahsedeceğim.  Ama her şeyden önemlisi üslubumuzu anlatacağım. Bizler bugün iki parti CHP ve İYİ Parti adayı olarak seçildim ama asıl sessiz çoğunluk belediyede adalet isteyenlerin bu gidişe bir dur diyenlerin adayıyız bizler farklıyız. Tekrar hatırlatıyorum. 1 Nisan’da seçildiğimde parti rozetlerini kenara bırakıp Türk bayrağı rozeti ile herkesin kapısını tekrar tek tek çalacağım. Asla ve asla ne hareketlerimizle ne de bakışlarımızla kimseye farklı davranmayacağız. Partili ayırımı yapmayacağız. Dostluğun ve kardeşliğin kazanacağı kapıyı bizler bu kapıyı açarak fark ettireceğiz.
Başta İ. Avni Kılıç başkanımız olmak üzere diğer başkanlarımızdan Allah razı olsun. Öncelikle diğer partili ilçe başkanlarımız ile danışmadan hiçbir plan yapmayacağız. Geçmişe bakacağız hiç kimseyi suçlamadan daha iyisini yapmaya çalışacağız. Bizlere bırakmış olduğunuz kıvılcım taba oyunu meşale yapmayı hedefliyoruz. Yüreklerimizdeki şevk ve heyecan sadece Osmancığa değil bütün Türkiye’ye örnek olacaktır. Partilerimizin bize verdikleri destek ile yol alırken sizlerle yol kat edeceğiz. Yandaşlarımız yok. Bu düşüncülerle 1 Nisan’da bütün siyasi temsilcilerimiz başımın tacıdır. Tek adam yok. Tek kişinin ağzında olmayacak kararlar. Geçmişte olanlar bugün olmayacak.  Okuduk doktoramızı tamamladık. Çalıştık 19 yıldır esnaflığımızı yapıyoruz. İyi biliyorum evlerimize ekmek götürmenin zorluğunu. Bu iki özelliğimden dolayı biliyorum nasıl davranılmalı. Biz üslubumuzu bozmadan gerekli merciler ile istişareli çalışmalarda bulunacağız.
Ticaretin önünü açmak, yatırımları hızlandırmak bizim işimiz. Sizler sadece ve sadece gönlünüzü ve seçim günü iradenizi ortaya koyunuz. Nüfusumuz artmıyor. Ekonomik seviyemiz ne yazık ki iyi değil. Esnafımız ticaret yapamıyor özellikle kışın. Gençlerimizi dışarıya göç veriyoruz. İpek yolu Osmancığın kaderini belirlemiştir. Ve icraatlarımızın başlangıç noktasıdır. Osmancık pirincine coğrafi işaret alacağız. Hedefimiz bu. Bizler çok fazla erkek dünyası yaratmışız kadınlardan özür diliyoruz. Yapacağımız dükkanlarda, stantlarda ev hanımları için köy ürünler el emeği ürünleri için yer ayıracağız. Pazar yerlerini düzenleyerek köy dolmuşlarıyla aynı alana denk getirip köylü vatandaşlarımızın hem kendilerine hem de Osmancık esnafına ekonomik katkısını sağlamasına yardımcı olacağız. Kızılırmak ile çok güzel projelerimiz var. DSİ ile işbirliği içerisinde yaşanır bir Osmancık olacak. Kapı kapı dolaşıp vekiller ve bürokratlar ile işbirliği ile Osmancığa yatırımlarda desteklerini ve yardımlarını talep edeceğim. Biz tüm partililerle nasıl huzurlu ve uyumlu yaşanıyormuş bunun dersini herkese ispatlayacağız. Osmancık süratle değişmeli. Size söz veriyorum ben üzerime düşeni yapacağım. Ve şeffaf olacağım. Kimsenin kafasında bir tek kuruşun endişesi olmayacak. Gelir ve giderler çarşaf gibi asılacak.
Sosyal belediyecilik alanında İYİ Kart adı altında kartlar dağıtacağız. Yardımlarda çığır açacağız. Aş evlerimiz on iki ay sürecek. Evde bakım hizmeti verilecek, camilerimizde sıcak suyumuz akacak. Bütün bunları yaparken mahallelilerimizin, muhtarlarımızın istekleri, kültür gezileri hepsi bizim tarafımızdan karşılanırken sivil toplum kuruluşlarından kent konseyi bizlere yön verecek. Artık birbirimizi daha çok sevelim.  Sevgi en hızlı yayılan en değerli hizmettir. Ben bu makama bir değer katmak için buradayım. Allah iyilerin iyi insanların yar ve yardımcısı olsun.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın; “Her seçimin kendine has güzellikleri var ve mahalli seçim bunların en güzelidir. Çünkü mahallemizin muhtarını belediye meclis üyemizi belediye başkanımızı seçeriz. Yarışırız ama sonunda ki o kardeşlik hukukumuz her daim olur. Ben çocukluğumdan beri siyasetle uğraşırım ama ben hayatımda böyle bir yerel seçim görmedim. Sanki bir savaş dilimi var. Zalim bir düzenin içerisinde yuvarlanıp gidiyoruz. Peki bunu hak ediyor muyuz? Hak etmiyoruz. Çünkü bu ülkenin insanlarının hangi partiden olursa olsun birbiriyle problemi yok. Çünkü bizi birbirimize bağlayan kardeşlik sevgi bağları var. Aynı vatanı yurt edinmenin şu güzel havayı teneffüs etmenin ülkenin neresinde olursa olsun oranın kendine has kültürünü yaşamanın bize apayrı bağları var. Ama şimdi bu bağları çözmek için aramızdaki kardeşlik hukukunu ortadan kaldırmak için şu seçimi bile bize çok gören yaşamamızı ve görmemizi iman tanımayan aramıza nifak sokan bir dille karşı karşıyayız.

Ülkemizi yönetenler karşı saygımız sonsuz. Beğenmesekte yarın bir dar gün olduğunda o böyle sağ tarafına baktığında muhakkak bizi görür. Çünkü gördüğümüz kültür aldığımız terbiye vatan söz konusu olduğunda kendisinin hepsinin teferruat olduğu bir anlayıştan gelen insanlarız.  Biz buradan sesleniyoruz. Bu milleti bölme, ayrıştırma, kutuplaştırma, hırsına yenik düşme. 3-5 tane fazla belediye alacağım diye insanları ayrıştırarak nifak fitne sokma. Tüm partilere oy veren kardeşlerimizle biz mutluyuz. Partilerin arasına nifak sokarak sadece bize değil kendisine de zararı dokunacaktır. Pişman olursunuz belki ama iş işten geçmiş olur.
Değerli hemşerilerim; bugün devletin sopa olarak kullanıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Esnafın kafasında kıpıldıyamıyor. Yarın başıma bir şey gelir korkusuyla. Memur günü yaşayamıyor. Sürülür müyüm, tayınım mı çıkar ne olurum endişesi içerisinde. Hemen hemen toplumumuzun her kesiminde bu endişe var. İnsanlar fikirlerini bile söyleyemez bir döneme girdi. Karşılaşacaklarından korktukları için. Herkesin telefonlarının bile dinlendiği endişesi ve korkusu ile konuşamaz hale gelen ve hapsedilmiş bir toplum olarak ben bunu kabul ediyorum, ben buna biyat ediyorum diyenlerde var amma bizler bozkurt soylu biri olarak yanlışa, zalime teslim olmayız ve milyonlarca mazlum ve sessize ses olmayı biliriz.
Ülkemizde ekonomi tosladı, enflasyon aldı başını gidiyor, işsizlik durdurulması mümkün değil. İşsizler ordusu yaklaşık yedi milyon kişi. Oranlara bakılırsa her evde 1 ve 2 kişi işsiz demek. Ekonomi kötü. Dış borcumuz beş milyon beş yüz bin dolara ulaşmış. Ve doların yükselmesiyle borcumuz katlanıyor ve bunlar halkın sırtına sarılmış vergiyle ödeniyor ve ödenecek. Vatandaşı çantada keklik görerek eline geçen gücü, kuvveti ve kudreti vatandaşın üzerinde bir ezme aracı olarak kullananlara karşı vatandaş kendi insiyatifini kullanarak geleceği ile ilgili söz alarak öne atılarak ne yapılması gerektiği konularda kararlı olduğunu hissettirecek.
Osmancıkta yaşıyorsunuz geriye dönüp bakarım ne söylendi ne yapıldı, yapılmadı. Geleceğe bakarım neler yapılırsa doğru olur. Daha ileriye girdim kim bunları söylüyor onunla ilgilenirim. Sen vatandaşın bunları düşünmesine fırsat vermeden bunlar konuşulmasın diye oluşulmuş dil fitnelikle karşı karşıyayız. Fitne adam öldürmekten beterdir. Hele insanlar arasına bu fitne tohumu girerse ülkenin geleceğini bile en büyük beka meselesi haline dönüştürebilir. Biz bu ülkede adalet arıyoruz. Hakkımızın hukukumuzun korunduğu Cenabı Allah’ın ayetlerle sabitlediği o adalet duygusunu arıyoruz. Bu vatan görevidir.  Adalet ülkeyi yöneten insanların bir sopası olduysa, vatandaşını bir korkutma aracı haline geldiyse o ülkede insanları birbirine bağlayan bütün bağlar kopar.
Seçimdeyiz, ülkeyi yönetenler sabahtan akşama kadar beka beka diye konuşuyor. Vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz? İnsanlar geçim derdine düşmüş. Sen beka diye diye bu sıkıntıların üstünü örterek konuşulmasın istiyorsun. Biz kişilerin bekasına karşı gelecek beka anlayışlarına karşı bu ülkenin sevdalıları ve aşıkları olarak gerçekleri konuşmak zorundayız. İyiler olarak bizler kenetleşmeye yürekten inanıyoruz. Bu nedenle bu tezgaha gelmeyeceğiz.  
Arkadaşlar bu ülkenin insanlarına terörist diyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu ülkenin en tepesindeki insan bir partinin genel başkanına seni hapse atarım dedi. Hapse atmakla tehdit ediyor. Adalet dağıtmalısın. Sen bir kişiyi hapse atmakla tehdit ediyorsan 28 Şubat’ta sustuğun o dilin açılsaydı da bir konuşsaydın da senin delikanlılığını o zaman görseydik. Söylenecek çok şey var. Bu yaşanmışları aklımıza getirerek ülke krizi yok sayılarak ekonomi altüst olmuşken terörist diyen bir lidere ben terörist dedirttirmem alnını karışlarım. Türkiye’de tarım ve hayvancılık bitti. Dışarıya her şey satan bir ülke konumundan dışarıdan her şey alan bir ülke konumuna gelmişiz. Vatandaşın bu sıkıntılarını görmemezlikten gelerek ona buna terörist, beka meka diyerek bunları örtmelerine müsaade etmemeliyiz. Seçimde sandıklarda herkes üstüne düşen görevi yapmalı artık uyutulmaktan uyanma vakti. Biz vatandaşlar geçim mücadelesi verirken israf içerisinde yaşayan devlet liderlerimiz var. Artık israfa dur deme ve ayar verme vakti. Bu seçimde bu kadarı da olmaz demeli ve bir kendine çekin düzen ver. Demek lazım. Bu vatandaşı artık enayi yerine koymayın, aklınızı başınıza alın, şöyle ayaklarınız yere bassın, demeye ihtiyaç var. Bu seçimde bunların kulağının çekilmeye ihtiyacı vardır. Böyle yapmazsanız ne olur? Peki. Söyleyeyim. Ben ne yaparsam yapayım milleti uyutmakta başarılıyım. Bütüm televizyonlar benim parayla kurduğum gazetelerim, tv. lerim var. Sabahtan akşama kadar beyaza siyah siyaha beyaz derim milleti uyuturum. Onlar da iyi uyuyorlar bak bana yine oy verdiler der. Seçimden sonra zam sağanağı altında kalırsınız. Çünkü bu ekonomik krizin yaşandığı bu ülkede seçimden sonra zamla dolup taşacaktır. Seçimde kulak çekerseniz nolur ilk önce damadını görevden alır ve damadım beni kandırmış der. Göreceksiniz her şeyden kolayca sıyrılmanın yolunu çok iyi bilir. Bakanlar kurulunu değiştirir suçu onların üstüne atar yoluna devam eder. Ama o tokatın inmesi için vatandaş olarak herkesin üstlenmesi lazım. Bunu bir görev olarak üstlenmenizi bekliyorum hemşerilerim. Başkanımız Özhan Beyle ilk kez tanışma fırsatım burada oldu donanımı ile değerli ve pırlanta gibi bir kardeşimiz. Deneyimli, donanımlı ve vizyon sahibi olan başkanımıza hepinizin desteğini bekliyorum. Buraya en iyi hizmetleri yapacağına yürekten inanıyorum. Ustaları ve yol gösterenleri var. Osmancık'a davet edildim ve sizin gibi sıcak kanlı insanlarla tanışma kaynaşma fırsatım oldu hepinize teşekkür ediyorum.”Şeklinde konuştu. 

1004 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın