OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Çorum Osmancık Yaylabaşı Ortaokulu'nda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yaylabaşı Ortaokulu'nda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı
Çorum Osmancık Yaylabaşı Ortaokulu'nda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Okulda gerçekleştirilen törende Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimizin anısına saygı duruşu akabinde  İstiklal Marşımız okundu.
Okul Müdürü Mehmet Kara, günün önemini belirten bir konuşma yaptı.
Kara, yaptığı konuşmada: "Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Savaşı’nın bir yıldönümünü daha kutlamanın gururunu bugün bir kez daha hep beraber yaşıyoruz. Çanakkale ruhunu yaşatmak hepimizin bir  vatan borcudur. Çanakkale’de akan her damla kan, bugün Al Bayrak olmuş, vatanımızın semalarında dalgalanıyor. Çanakkale’de can veren her asker Hz. Bilal oluyor minarelerde ve Ezan-ı Muhammed'iyi okuyor." dedi.
Program, öğrencilerin Çanakkale ye dair şiir ve duygu dolu anıları okumalarıyla devam etti. Törenin ardından savaşmaya başladığı Galiçya'dan sonraki görev yeri olan Çanakkale'de mevcudunun tamamına yakını şehit düşen, sağ kalan askerleri de Filistin Cephesi'nde İngilizlerle savaşan kahraman 57. Alay'ın aziz anısına okul arazisine 57 fidan dikimi yapıldı.
Öğle yemeğinde üzüm hoşafı ve yarım ekmek yenilerek devletimiz için dualar, şanlı ecdadımızın ruhlarına Fatiha'lar okunarak Çanakkale Şehitleri anıldı.
749 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın