OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772

Çorum Osmancık'ta İyi Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ecz. Mahmut Özhan Arslan ve parti mensupları Gemici Şehit Mustafa Ayna Tabiat Parkı' nda Mahalle Muhtarları ile yemekte bir araya geldi.

İYİ' ler Mahalle  muhtarları  ile bir araya geldi
Çorum Osmancık'ta İyi Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ecz. Mahmut Özhan Arslan ve parti mensupları Gemici Şehit Asb. Mustafa Ayna Tabiat Parkı' nda Mahalle Muhtarları ile yemekte bir araya geldi.
HABER:Mustafa ULUSOY
Osmancık Belediye Başkan Adayı Mahmut Özhan Arslan, İyi Parti İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Sadık Eker  Gemici Şehit Asb. Mustafa Ayna Tabiat Parkı' nda Mahalle Muhtarları ile yemekte bir araya gelerek muhtarlardan mahallelerin çözüme kavuşturulabilecek sorunlarını dinledi.
Mahalle muhtarları ile tek tek görüşen Belediye Başkan Adayı Dr. Ecz. Mahmut Özhan Arslan, belediye başkanı seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar ve hayata geçireceği projelerden bahsetti.
Belediyenin asli görevlerinden birisi olan cenaze işlemlerine önem vereceğiz.  İnsanların dar ve zor günlerinde yanlarında olacağız. Sosyal yardımlara önem vereceğiz İYİ kart çıkaracağız yardıma muhtaç kimselere vereceğiz. Alışveriş yapacağı yerlerle anlaşmalar yapacağız. Kartlarda nakit değilde sadece alışveriş yapılacak.Bu bizim genel merkezimizn uygulamaya koyduğu bir konu. Birde hasta bezi kullanan vatandaşlarımız var. Bunun 3 te 1 ini devlet karşılıyor. Diğer kısmınıda reçetenin bir fotokopisini belediye getirdiğinde biz geri kalanını karşılayacağız. Köpeklerle ilgili olarakta bir barınak açacağız şöyle klinik gibi hem kısırlaştırma hemde tedavi edilecek.Apartmanlarda köpek besleyemeyenlerin yerine onlara biz bakacağız tabiki mamalarını karşılamak suretiyle. Hafta sonu gelip köpeği ile ilgilenebilecekler. Köpekleri sahiplendirmeden köpeklere sahip çıkamayız. Yararlı olamayız.  Temizlik hususunda sorun yok. Biz köy mahalle diye ayrım yapmayacağız.Hizmete öncelikle dış mahallerden başlayacağız.Yürüyoruz kapıkapı dolaşıyoruz.Toprak yol asfalt olmadığı gibi kanalizasyonda yok.Sadace bazı yerlerde foseptik çukur var. Bu nedenle dış mahalllere hizmeti getireceğiz.Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehir belediyeleri ile kardeş belediye olacağız. Hepinize teşekkür ederim bizleri kırmayıp buraya kadar geldiğiniz için. Bu memleket bizim, içerisinde biz yaşıyoruz.Halkımız vatandaşlarımız herşeyin en iyisine layıktır. Özhan; "Mahalle Muhtarları ile yapılan toplantımız çok verimli ve güzel geçmiştir. Tüm muhtarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim."dedi.
İyi Parti Osmancık  İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı'da şöyle konuştu: "Burada İYİ partinin İYİ belediyecilik projesini anlatmak için toplanmış bulunuyoruz. İYİ partinin İYİ belediyecilik projesi paylaşımcı,dayanışmacı ve beraberce yönetme anlayışına dayanıyor.Biz belediyeyi sizin gibi halkın temsilcileri ile beraber yöneteceğiz.Muhtarların istekleri halkın istekleridir. Sizler vücudun sinir uçları gibisiniz.Sizlerden istirhamımız mahallenizin, sokağınızın her türlü ihtiyaçlarınız bize bildirmenizdir.Çünkü sizler mahallelerinizin ihtiyaçlarını ve noksanlarını daha iyi biliyorsunuz.Bizde buna göre projeler üretip bu ihtiyaçları gidermeye çalışacağız.Siz bizi bizde sizi tanıyoruz.Şöyle bir bakınca hepinizi tanıyorum. Bazı muhtarların taleplerini Belediyede görevlilerden bazılarının dikkate bile almadığı duyumuna ulaşıyoruz.Biz öyle yapmayacağız. Muhatabımız siz muhtarlar olacak.Bir belediye memurunun bir muhtara nasıl hitap etmesi gerekiyorsa öyle hitap etmesini sağlayacağız.Biz ilk başta bunun sözünü veriyoruz. Herşey Osmancık için.Herşey halkımız için.Osmancık'ın daha iyi bir Osmancık olması için herkesi göreve davet ediyorum.Buna da icazet edeceğinizi umuyorum. Teşekkür ediyorum."Şeklinde konuştu.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın