OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772

Çorum Osmancık’ta AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Diyanet-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği ile Türk Diyanet Vakıf-Sen Osmancık Şubesi yönetimi, din görevlisi üyeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya gelerek genel problemler

Milletvekili Kaya, Manevi imar ve ihyanın gerçek sahipleri olan din görevlileri ile bir araya geldi.
Çorum Osmancık’ta AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Diyanet-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği  ile  Türk Diyanet Vakıf-Sen Osmancık Şubesi yönetimi, din görevlisi üyeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya gelerek genel problemler konuşuldu.

HABER:Mustafa ULUSOY

Diyanet-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği , Türk Diyanet Vakıf-Sen Osmancık Şubesi üyeleri din yemekli bir organizasyonda üyelerini ile  bir araya getirerek genel sorunlarını Milletvekili Kaya’ya iletti.
Diyanet-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği Başkanı Turan Sekili, Türk Diyanet Vakıf-Sen Osmancık Şubesi Başkanı Ayhan Yılmaz Eravcı'nın da yer aldığı organize edilen programla, Din görevlileri İmam ve Hatip ve kayyumların Diyanet  çalışanlarının yer aldığı toplantıya AK Parti Çorum Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi İç Anadolu Teşkilat Bölge Koordinatörü Av. Oğuzhan Kaya, AK Parti Belediye Başkanı Adayı Recep Çıplak, Diyanet-Sen Osmancık İlçe Temsilciliği  ile Türk Diyanet Vakıf-Sen Osmancık Şubesi çok sayıda Diyanet çalışanı katıldı.
AK Parti Belediye Başkanı Adayı Recep Çıplak daima Diyanet çalışanlarının ve  cailerimizin, mabetlerimizin yanında olduklarına dikkat çekerek Belediye olarak önümüzdeki dönemde yapılacakı projelerini tanıttı.İl özel idaresi olarak çalıştığı dönemde  2017 yılında 230 trilyonluk bütçe ile Çorum olarak Türkiye’de birinci olduklarını belirtti.
Çorum ili olarak toplamda 760 köy ile 440 mahallede yol olarak 5 Bin kilometre bulunduğunu 3100 kilometresinin asfalt yol olduğu kaydedildi.Çorum ili genelinde köylerde bile  İçme suyu ve kanalizasyonu olmayan yerleşim alanı bulunmadığı ve bütün köyler dahil  çöplerinin toplanarak alındığını ifade etti.
Kırsalda yaptıkları hizmeti şehirde yapmak için Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi.
Osmancık ilçesinde , Kızılırmak ıslah projeleri, Koyunbaba Köprüsü restorasyonu DSİ projeleri olduğunu vurgularken bu işlere  40 trilyon bütçe ayrıldığınabelirtti. Su arıtma tesisinin ihalesinin tamamlandığı ifade eden Çıplak. Su arıtması bitince su fiyatlarının ilk etapta yüzde 20 ucuzlatacaklarına vurgu yaptı. Koyunbaba Türbesi peyzajının tamamlanacağını, piknik alanlarının yapılacağını, Karayolları Genel Müdürlüğü ile dirsek teması yapıp şehir içinden geçen D-100 karayolunda 3 gidiş 1 bekleme yolu yapılarak esnaf vatandaşlarımızın bu yoldan yararlanmaları sağlanacağı, Kızılırmak kenarına peyzaj uygulanacağı, Asya Tesislerinden girişte çift gelişli ve gidişli yol yapılıp yoldan geçenlerin şehrin içine uğramaları sağlanacağı, Gemici Mahallesine Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Birliği getirilip burasının da canlandırılacağı, karayollarının başka yere taşıyıp buraya alt tarafına oto park olmak üzere 2 katlı alışveriş merkezleri ve dinlenme yerleri yapılacağı,  Koyunbaba Türbesi yanına Gençlik merkezi ile Kadın Kültür merkezi yapılacağı projelerimizden sadece birkaçı olduğunu söyleyen Çıplak. Osmancık daha güzel ve yaşanılır bir ilçe olarak bölgenin yıldızı gibi parlayacağını ifade etti.. Organize sanayine yatırımcı iş adamlarının yatırım yapması için teklifler getirileceğinine de dikkat çekti.
AK Parti Çorum Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi İç Anadolu Teşkilat Bölge Koordinatörü Av. Oğuzhan Kaya ise “24 Haziran’da şahsıma,  partimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdiğiniz yoğun ilgi ve desteklerinizden dolayı hepinize Osmancık ve Çorum halkına teşekkür ederim” dedi.
Kızılırmak Islah Çalışmaları yarım kalmış 15 Milyon lira ihtiyaç var, Organize sanayi bölgemize 13 milyon lira aktarılarak su, elektrik, fiber kabloları ve kanalizasyonun yapılacağı ifadelerini kullandı. Osmancık’ın 3 şeye ihtiyacı olduğunu 1 Yeni iş sahaları 2 köprü, 3 Kale buraların tanıtımını iyi yapabilirsek yoldan geçen 15 bin araçtan 2 binini İlçeye çevirebilirsek ilçenin ekonomik durumu daha da güzel olacak.dedi. Bu arada Kızılırmak kenarında yürüyüş parkurları, piknik alanları ile Osmancık daha da güzelleşecek. Cazibe merkezi olacak. 26 milyon lira su arıtma tesisine, 14 milyon lirada su ishale hattı için bütçe ayrıldı. Osmancık’ta kendi cazibesiyle arıtılmış temiz su geldiğinde su paraları %20 ucuzlatılacak, daha sonra da duruma göre yine ucuzlatma yoluna gidilecek. Kırkdilim’e 370 milyon lira ayrıldı. 2020 yılına kadar bitecek. 4 kilometre tünel 4 kilometre ise açık olmak üzere 8 kilometre yol yapılıyor. Gölün yazıda yol ayrılıyor dümdüz Çorum’a kadar duble yol yapılıyor. Duble yol ile Osmancık-Çorum arası daha konforlu ve rahat bir yolculuk yapılacak. Şehir içindeki karayolları taşınacak. Oraya iş merkezi yapılacak. Koyunbaba’ ya Kadın Kültür merkezi, Gençlik merkezi yapılarak çocuklarımız sokaktan kurtularak sigara, içki ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak milli ve manevi değerlerle yetişecek. Biz 4,5 yıl gibi bir zamanda memleketimize çalışacağız” dedi.
Son iki günde Osmancık'a bir milyonu aşan sıcak para akışını sağladığını dile getiren Kaya Osmancık S.S. taşıyıcılar kooperatifinin Dodurga TKİ alacağı olan nakliye parası olan 375 Bin lira için Enerji ve tabii kaynaklar bakanı ile kooperatif başkanını bir araya getirdiğini ve paranın alınacağı sözünü aldığını anlattı.Yeni Gemici Sağlık Ocağı için 250 bin lira TL para ayırttırdığını,  Çalışmaları son hızla devam eden  Osmancık Organize Sanayii için 500 Bin TL.ödenek alındığının altını çizdi. Osmancık 112 'yi D-100 karayolu kenarına taşımak için çalışmalrın devam ettiğini ve tam donanımlı yeni bir ambulans müjdesini de verdi.Ben Osmancıklıyım, herşey Osmancık için diyen kaya Çocuklarımda Osmancıkta okuyor.Ben Osmancık'ta ikamet ediyorum.Bu nedenle memleketime elimden gelen yatırımı getirmeye çalışıyorum.Bu gücü sizlerin destek ve gayretleri ile yapıyoruz"Şeklinde konuştu. programa katılan herkese teşekkür eden Milletvekili Kaya konuşmalarını sonlandırdı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
394 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın