OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum'a geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Çorum'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum'a geldi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Merzifon havalimanında Amasya Valisi  Dr. Osman Varol, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan , Av.Oğuzhan Kaya AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı ve AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın tarafından karşılanırken öğrencilerin bakana  çiçekler sundular.
Çorum'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Mecitözü AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti. Mecitözü’nün doğalgaza kavuşturulacağını söyleyen Bakan Dönmez, "Türkiye’nin birçok bölgesinde doğalgaz kullanılıyor. Artık köylerden de talep alıyoruz. Özellikle hayvancılıkla uğraşan köylülerimiz, yakında geliştirip, testlerini bitireceğimiz bir çalışmayla karşı karşıya kalacaklar. En kısa süre içerisinde onun da müjdesini vereceğiz. Biz ona 'Mini biyogaz reaktörü' diyoruz. Kendi gazınızı kendiniz üreteceksiniz. Şehirler gibi gaza para ödemeyeceksiniz inşallah. Böylece onlar da hasret kaldığı ucuz ve temiz gaza kendi imkanlarıyla kavuşmuş olacaklar bir bedel ödemeksizin. Ocağında yemeğini pişirecek, suyunu ısıtacak, belki kapasiteyi biraz yüksek kurarsa aynı şehirde olduğu gibi kaloriferli sistemle de köydeki evlerini ısıtacaklar. Biraz daha sabırlı olun o müjdeyi de inşallah en kısa sürede köylerimizle paylaşacağız" dedi.
31 Mart seçimlerinin önemli olduğunu ifade eden Bakan Dönmez, "Her ne kadar siz burada yerel yöneticinizi seçecek olsanız da sadece yerel yönetimlerle sınırlı bir seçim değil. Ülkemizin etrafında cereyan eden olayları görüyorsunuz, ittifakları görüyorsunuz. Bazıları bizim gibi açıktan ittifak yapıyor, bazıları gizli bir takım odaklarla ittifak yaparak önünüze geliyor. Siz bunları en iyi değerlendirecek durumdasınız. Özellikle bazı partiler Kandil'den talimat almak suretiyle bazıları da Pensilvanya’dan sloganları kopyalamak suretiyle sizin karşınıza çıkacaklar. Aman ha uyanık olun. Bu milletin birliğini beraberliğini bozmaya çalışanlara hep birlikte engel olacağız. Atacağınız oy bu anlamda bize vereceğiniz desteğin en büyük göstergesi olacak” diye konuştu.
Hükümet olarak 'Genel kalkınma yerelden başlar' anlayışını savunduklarını ifade eden Dönmez, "Genelde biz ulusal kalkınma planlarımızı hazırlıyoruz. Bunların bir kısmı yerelle alakalı. Sizin seçeceğiniz yöneticiler bu planlara uyumlu hareket ederse biz ülkeyi daha fazla kalkındıracağız. Gittiğimiz yerlerde bu kervan da bu hizmet treninde yerinizi ayırtın. Mecitözü için AK Parti vakti zamanı gelmiştir. Ben buradaki katılımdan da bunu rahatlıkla görüyorum" ifadelerini kullandı.
Bakan Dönmez: "Ak Parti Belediye Hizmetlerinde Kendini İspat Etti"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti'nin belediye hizmetlerinde kendisini ispat ettiğini söyledi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çorum'da Mecitözü ilçesini ziyaretinin ardından Çorum Valiliğine geçti. Dönmez, Çorum Valiliği girişinde çiçekle karşılandı.
Valilik ziyaretinde Bakan Dönmez'e Çorum Valisi Mustafa Çiftçi brifing verdi. Valilik ziyareti sırasında alınan çok sıkı  güvenlik önlemleri dikkat çekerken, İl Jandarma Komutanlığında görevli iki askerin valilik bahçesinde ziyaret boyunca dronesavarlar ile beklemesi ise gözlerden kaçmadı. Çorum Valiliği ziyaretinin ardından Bakan Dönmez, AK Parti Çorum İl Başkanlığına gelerek partililerle sohbet etti. AK Parti Çorum İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Dönmez, İl Yürütme Kurulu toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Dönmez, Çorum'un bugüne kadar hem AK Parti'ye hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vererek yanında yer aldığını belirterek, 31 Mart seçimlerinde de bu desteğini artırarak devam ettirmesini beklediklerini söyledi. AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminden itibaren kendisini ispat ettiğini dile getiren Bakan Dönmez, "Oradaki başarısını ulusal anlamda Türkiye'nin dört bir tarafına, 81 ilimize ayrım yapmaksızın hizmet götürmüş, genel hizmetlerle bütünleşmiş, tamamlamış halini görüyoruz. Yüce milletimiz başta Çorum olmak üzere ülkemizin birçok coğrafyasında yine aynı amaç ve hedef doğrultusunda ülkemizi 2023 vizyonuna götürecek kadroların yerel temsilcilerini seçmiş olacak. Biz hep bunu ifade ediyoruz. Ulusal kalkınma planlarının, yerel kalkınma planlarının uyumu son derece önemli. Seçmenin tercihine saygımız sonsuz. Ancak bu hizmetlerinde Çorum ve Çorum'daki ilçelerimizin de yer alması gücümüze güç katacak, heyecanımıza heyecan katacaktır" dedi
Dönmez, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan , Av.Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı ve AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın ile birlikte Laçin ilçesine oradanda dodurga ilçesini ziyaret etti. Her iki ilçedede kalabalık kadın erkek vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri karşılanan enerji bakanı Dönmez vatndaşlara hitaben bakanlık olarak getirdikleri doğal gaz hizmetini anlattı.Hizmetin devam edeceği sinyalini verdi.
Ardından tekrar Çorum'a geçen bakan dönmez ve beraberindekiler  Seçim bürosu açılışına katılarak seçim bürosu açtılar...

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın