OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68725.7100
Euro6.38686.4124

Çorum Osmancık'ta heryıl olduğu gibi bu yılda kurt, kuş gibi yabani hayvanlara yemeleri için dağlara ve ovalara buğday ve ekmekten oluşan yem bırakıldı.


Bu yıl da yaban hayvanları unutulmadı.
Çorum Osmancık'ta heryıl olduğu gibi bu yılda kurt, kuş gibi yabani hayvanlara yemeleri için dağlara ve ovalara buğday ve ekmekten oluşan yem bırakıldı.
Osmancıklı hayırsever  eğitimci işadamı   Ahmet Yılmaz 'ın öncülüğünde yıllardır yürütülen bu hizmet Osmancıklı hayvan severlerinin de konuya ilgi duyup sahiplenmesi ile geleneksel bir kimlik kazandı.
" Dünya nimetleri sadece biz insanlar için olamaz. Yeryüzünde yaşayan tüm canlıların da dünya nimetlerinden faydalanma hakkı vardır. Ekmek ve buğdaydan oluşan gıda maddeleri hayırsever hemşehrilerimizin gayret ve emekleri ile yaban hayvanlarına ulaştırılmaktadır. Emek veren ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu anlamlı hizmetin derleme ve dağıtım işini yürüten sevgili kardeşim Hayati Kurşun ve ekibine de teşekkürü bir borç biliyorum. " diyen Ahmet Yılmaz Bu girişimi basın yoluyla duyurmaktaki amacım; farkındalık yaratmaktır. Hepimizin için de var olan hayvan sevgisini bir kartopu yumağında olduğu gibi derleyip bir çığ misali büyütmektir." dedi.
Ayrıca " Yıllardır amatör bir ruhla yapılan bu hizmeti bir dernek çatısı altında yürütmek daha da verimli olacaktır diye düşünmekteyim. En büyük arzum böyle bir derneğin kurulmasını sağlamaktır. Inşallah en kısa zamanda böyle bir dernek kurulacaktır " müjdesini de verdi.
Çetin kış şartlarında gıda maddelerini çevredeki yaban hayvanlarına ulaştırmak gibi meşakkatli bir hizmeti keyifle ve başarıyla yürüten Hayati Kurşun da " Yaratılanı severiz yaratandan ötürü diyerek yola çıktık ve Ahmet ağabeyimle birlikte daha nice yıllar inşallah bu hizmete devam edeceğiz. Bu karda kışta benimle birlikte yola çıkan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Yıllardır konuşulan dernekleşme fikrinin de bu yıl içinde gerçekleştireceği müjdesini veren Ahmet ağabeyime de çok teşekkür ediyorum. Böylesi güzel hizmetlerde inşallah severek yer alacağız " dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın