OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız  haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
İYİ PARTİ OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
AK PARTİ OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
MHP OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
ŞERİF TAŞKIRAN
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31315.3343
Euro6.02766.0518

Çorum Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde düzenlediği etkinlikle, kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

Çorum Kadın Platformundan, 'kadına şiddete' tepki

Çorum Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde düzenlediği etkinlikle, kadına yönelik şiddete tepki gösterdi. 

HABER:Serkan BARIŞ/ÇORUM,(DHA)
Çorum Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde düzenlediği etkinlikle, kadına yönelik şiddete tepki gösterdi. 

Çorum Kadın Platformu tarafından düzenlenen program saat 13.00’de Gazi Caddesi Çorum Park önünde basın açıklaması ile başladı. Etkinliğe, platforma bağlı sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Basın açıklaması öncesinde kalabalık; 'Durma ses ver, kadına şiddete son ver', 'Başka bir hayatı kadınlar kuracak', 'Güvencesiz kayıt dışı kölece yaşamaya hayır' yazılı döviz ve afişlerle kadına yönelik şiddeti protesto etti. 

Kalabalık adına konuşan eğitimci yazar Hamide Rencüs Yiğit, “Bugün Uluslar arası düzeyde kadına şiddete karşı ulusal dayanışma ve mücadele günü. Bugün meselesiyle kadıların şiddetin her türlü biçimiyle karşılaştığını dile getirme ve farkındalık yaratma olanağı bulmuştur. Dünyanın her yerinde aynı sorun var. Kadına yönelik şiddetin inanılmaz artışı var. Ama yüzdelik olarak kadın  cinayetlerine dönük yüzdelikler var. Kadın cinayetlerinin yüzde arttığı biliniyor. Ayrıca sadece 2018 Ekim ayında istatistiklere göre, 363 kadın erkekler tarafından katledildiğini ortadadır. Bu yüzden alanlarda sesizimi yükselterek  şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Öte yandan Çorum Valiliği önünde toplanan bir gurup AK Parti üyesi kadın da, 'Kadın Allah’ın emanetidir' yazılı pankartla Hürriyet meydanına kadar yürüyüş düzenledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
277 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın