OSMANCIK GÜNDEM 
İnternet Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, hedefinin Çorum ve Çorumluya en güzel şekilde hizmet etmek ve Çorumluların rızasını kazanmak, Hakk’ın gayesini hak etmek olduğunu kaydederek, “Görevimden ayrıldığım günde bu sözümü sizlere hatırlatacağım” dedi.

Vali Çiftçi:Hedefim Çorumluların rızasını kazanmak
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, hedefinin Çorum ve Çorumluya en güzel şekilde hizmet etmek ve Çorumluların rızasını kazanmak, Hakk’ın gayesini hak etmek olduğunu kaydederek, “Görevimden ayrıldığım günde bu sözümü sizlere hatırlatacağım” dedi.

Valiler Kararnamesi ile Çorum Valiliği’ne atanan Mustafa Çiftçi bugün göreve başladı.

Vali Mustafa Çiftçi için bugün karşılama töreni düzenlendi. Karşılama töreni sonrası makam odasına geçen Vali Çiftçi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Çorum’a atanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mustafa Çiftçi, “7 bin yıllık bir medeniyete sahip, sanayi, turizm ve tarım kenti olan Çorum’a atanmaktan son derece mutluyum” dedi.

Makam ve mevkilerin geçici, milletin emaneti olduğunu ifade eden Vali Çiftçi, önemli olanın Çorumluların rızasını kazanmak, Hakk’ın gayesini hak etmek olduğunun altını çizdi.

‘Millete hizmet borcumuz var’ diyen Vali Çiftçi, hedefinin Çorum ve Çorumlu’ya en güzel şekilde hizmet etmek olduğunu ve Çorum’da da aynı felsefeyle hizmet edeceğini söyledi. .

Yunus Emre’nin 'Mal da yalan mülk de yalan, var biraz da sen oyalan' dizelerini hatırlatan Vali Çiftçi, kamu görevinde bir yere başlarken ve ayrılırken kendisine bu dizelerin yol gösterici olduğunu ifade etti.

Çorum’da bulunan kamu ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Çorum’a en iyi şekilde hizmet edeceklerini belirten Vali Çiftçi, “Allah yar ve yardımcımız olsun. Zor bir görev üstlenmiş bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

22 yıldır kamunun çeşitli alanlarında görev yaptığını kaydeden Vali Çiftçi, “İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bazı illerde 13 yıl çeşitli görevlerde hizmetlerim oldu. Çorum’da Anadolu’nun bir şehri olduğun için yabancı değilim” dedi.

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendisini Çorum’a Vali olarak atamamasından dolayı teşekkür eden Vali Çiftçi, “Son derece bahtiyarım. Kararname açıklanırken bende gecenin 4’de Çorum’a atandığımı öğrendim. Bizi bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevler milletin bir emaneti. Hedefimiz en güzel hizmeti vermektir” diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
216 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın