OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Çorum’da jandarma trafik ekipleri, helikopter destekli trafik uygulaması yaptı.

Çorum’da Jandarmadan, helikopterli denetim

Çorum’da jandarma trafik ekipleri, helikopter destekli trafik uygulaması yaptı.

İçişleri Bakanlığı'nın trafik kazalarını önleme amacıyla 100 günlük eylem planı kapsamında, ülke genelinde helikopterle trafik denetimlerine başlandı. Çorum’da da helikopter destekli trafik denetimi yapıldı. Çorum Merkez - Bayat ilçesi sınırı, Çorum- Çankırı (D.180-02-03) Devlet Karayolu, Çorum Merkez - Osmancık ilçesi sınırı, Çorum- Lâçin karayolu Dodurga yol kavşağı - Osmancık ilçe merkezi gibi birçok yol güzergâhında yapılan helikopter destekli trafik denetimine 10 Jandarma timi ile çok sayıda  jandarma asayiş ekipleri  katıldı.

Denetim sayesinde, trafik kurallarına uymayan sürücüler havadan tespit edildi.

‘Tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama, hatalı park etme, şerit ihlali, emniyet kemeri, cep telefonu ile konuşma’ gibi kural ihlalleri üzerinde durularak karayolu kullanıcılarının daha dikkatli araç kullanmaları amaçlanan denetimde 883 araç denetlendi, 33 araç sürücüsüne idari para cezası kesilirken,  4 araçta trafikten men edildi. Bu arada 5087 TL. toplam idari para cezası kesilmiş oldu.

Araç kullanan diğer sürücülere araç kullanırken kurallara uymaları, kural ihlalinde bulunmamaları konularında ikazlarda bulunarak trafik kazalarının azaltılması hususunda  ikazlarda bulunuldu.
982 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın