OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Kaçakçılıkla Mücadele kanunlarına muhalefet suçları kapsamında kent merkezinde çalışma başlatıldı. Kentin değişik bölgeleri

Emniyetten ruhsatsız silah operasyonu

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Kaçakçılıkla Mücadele kanunlarına muhalefet suçları kapsamında kent merkezinde çalışma başlatıldı. Kentin değişik bölgelerinde yapılan operasyonlarda çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi.

Çorum İl Merkezinde yapılan çalışmalarda; Çorum nüfusuna kayıtlı R.B. isimli şahıstan Osmancık yolu üzerinde kendisine ait araç şüphe üzerine durdurularak, yapılan kontrolde koltuk üzerinde 1 adet ruhsatsız Glock marka tabanca ile bu tabancaya ait 3 adet şarjör ele geçirildi.

Bir diğer operasyonda ise Çorum nüfusuna kayıtlı O.K. isimli şahıstan İskilip Kavşağı yolu üzerinde kendisine ait araç şüphe üzerine durdurularak, yapılan kontrollerde koltuk üzerinde 1 adet ruhsatsız 14’lü Browning marka tabanca ile bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 9 adet MKE yapımı tabanca fişeği ele geçirildi.

Çatalhavuz 26. Sokak üzerinde yapılan operasyonda ise V.S isimli şahısın kendisine ait araç şüphe üzerine durduruldu. Araç kontrol edildiğinde koltuk üzerinde ruhsatsız 1 adet GLOCK marka tabanca ile bu tabancaya ait 3 adet fişek ve 1 adet şarjör yakalanarak ele geçirildi.

Yakalanan 1 nci Şüpheli ile yapılan ön mülakat sonucu Çorum nüfusuna kayıtlı Ş.Ş isimli şahsa ait iş yerinde yapılan adli arama sonucunda da ruhsatsız 1 adet sarsılmaz marka tabanca ile bu tabancaya ait 10 adet fişek ve 1 adet şarjör ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar ve ele geçirilen suç aletleri ile ilgili adli işlemler devam etttiği bildirildi.
765 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın