OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Çorum Osmancık Organize Sanayi Bölgesi alanına ait yüksek gerilim-alçak gerilim elektrik şebekesi yapım işi ihaleye çıkarıldı.

Osmancık OSB’nin elektrik hatları ihale ediliyor
Çorum Osmancık Organize Sanayi Bölgesi alanına ait yüksek gerilim-alçak gerilim elektrik şebekesi yapım işi ihaleye çıkarıldı.
Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, OSB sahasında incelemelerde bulundu.
OSB’nin kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, Telekom ve doğalgaz alt yapısının tamamlandığını belirten Kaya, elektrik dağıtım hatlarının da 19 Temmuz’da ihale edileceğini söyledi.
YÖNETİM BİNASINA OKA’DAN HİBE
Osmancık Organize Sanayi Bölgesinin yönetim binasının Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) hibesi ile inşa edileceğini belirten Kaya “Merkezi bütçe, belediyeler, il özel idareleri, ticaret ve sanayi odaları gibi çeşitli fonlardan bütçesi oluşan kalkınma ajansları bölgeler arası gelişmişlik düzeyini dengelemek adına hibe çağrısına çıkmaktadır. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2018 teklif çağrısı ile OSB’lerin üretim altyapısının iyileştirilmesine yönelik program kapsamında hazırlanan Osmancık OSB’nin 1 milyon 500 bin TL bütçeli Yönetim Binası projesi 750 bin TL tutarında hibe alınmış ve sözleşmesi imzalanmıştır. Yönetim binası genişleme alanı da düşünülerek bölgenin ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak şekilde projelendirilmiştir” dedi.

BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Osmancık OSB’nin 47 hektar alanda 52 parselden oluştuğunu kaydeden Kaya “Ülke ekonomisinin lokomotifi olan Organize Sanayi Bölgelerinden birisinin de Osmancık’a kuruluyor olması başta istihdam, ihracat yönünden bölge ekonomimize katkı sağlayacaktır. İlçemize, ilimize ve ülke ekonomisine hayırlı olsun.”
Kaya’ya, OSB sahasında yapılan incelemelerde Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Karataş da eşlik etti.
954 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın