OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
  • Osmancık'ın Dünya'ya Açılan Kapısı
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Hava Durumu
Saat
Takvim

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim kampanyası nedeniyle Çorum saat kulesi meydanında vatandaşlarla buluştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı  İnce Çorum'da
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim kampanyası nedeniyle Çorum saat kulesi meydanında vatandaşlarla buluştu.
İnce'nin Çorum'da yaptığı mitingdeki konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle:
Bütün dünyanın şunun bilmesini isterim. Siz bu dünyanın insanları, Mısır'a gidiyorsunuz piramitleri görmeye. O piramitlerin yapıldığı dönemle Hititlilerin yaşadığı dönem aynı. Mısır'da piramitlerin yapıldığı dönemde bir suç işlendiğinde kısasa kısas varken, Çorum'da tazminat yöntemi vardı. 3 bin 500 yıl önce Mısır'ın önündeydi Çorum. Bugün de önünde olmalı. Mısır'a gidiyorsa piramitleri görmeye, önce Çorum'a gelmelidir.
İnce: Mitingi vermeyen kanalların önünde miting yapacağım İnce: Mitingi vermeyen kanalların önünde miting yapacağım
3 bin 500 yıl sonra Çorum hak ettiği yerde olacak. Havaalanını yapacağız, demiryolunu yapacağız. Kayseri'yle Çorum Anadolu kaplanlarıydı. Kaplan kükrüyor mu? Yeniden kükreteceğiz.
Ayın 19'unda Samsun'da açıklayacağım manifestomu. Genel Merkez de 24'ünde açıklayacak. Benim danışmanlar diyor, mazotu 3 liradan yapabiliriz; onlar diyor 3.5 lira yapabiliriz. Aradaki anlaşmazlığı çözeceğiz, 3 liradan az olmayacak, 3.5 liradan çok olmayacak.
Tek olan şey bir grubun olamaz. Tek olan şey hepimizindir. Bayrak tektir, CHP'nin de AKP'nin de. Cumhurbaşkanı da tektir, herkesin cumhurbaşkanıdır. Ben Çorum'dan Ak Partili analara, bacılara sesleniyorum. Size söz veriyorum çocuklarınızı iyi okullarda okutacağız.
Pasaportunuz Kapıkule'den sonra iş yapacak, işe yarayacak. Ezdirmeyeceğim sizi Avrupa'da söz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Üniversiteliler, size 19 Mayıs ve 29 Ekim'de iki kere burs vereceğiz. O 500'er lira parayı ne ben ne CHP verecek; bugün verilenleri Ak Parti'nin vermediği gibi. Türkiye Cumhuriyeti devleti verecek size o parayı.
Pasaportunuz Kapıkule'den sonra iş yapacak, işe yarayacak. Ezdirmeyeceğim sizi Avrupa'da söz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Üniversiteliler, size 19 Mayıs ve 29 Ekim'de iki kere burs vereceğiz. O 500'er lira parayı ne ben ne CHP verecek; bugün verilenleri Ak Parti'nin vermediği gibi. Türkiye Cumhuriyeti devleti verecek size o parayı.
Gençler, üniversitede okurken 475 lira kredi alıyorsunuz. Okul bitince işsiz kalıp babanızdan harçlık alıyorsunuz. Size meydanlarda tezek, pislik diyen bir cumhurbaşkanı değil; meydanlarda size öğretmen, abiniz gibi davranan birisi olacağım. Okul bitti, kredi ne olacak? İşe giremediği takdirde, o 475 lirayı iki yıl boyunca devlet sana ödeyecek, söz veriyorum.
Esnaf kardeşim, kan ağladığını biliyorum. Emeklilerin geçinemediğini biliyorum. Bayramlarda bin lira dediler. Yalan. 300 lira, 500 lira, 1000 lira alan var. Kademeli, herkese bin lira yok. Teşekkür ederiz, keşke herkese bin lira deselerdi.
Haksızlıklar var Türkiye'de. Subay emekli oluyor tazminat alıyor, astsubay almıyor. O da bu memleketin evladı değil mi? Polisler bağırıyor, 3600'ü vermiyorsun. Sendika hakkı vermiyorsun. Memur 40 saat çalışıyor. Mesai yaparsa mesaisini alıyor, polis alamıyor. Angarya bu, Türkiye Cumhuriyeti angarya yapamaz. 40 saatin üzerinde çalışırsa hakkını vereceksin.
18 yaşında çalışmaya başlamış, 30 sene prim ödemiş. Gelmiş 48 yaşına, "Olmaz" diyor. Bu sorunları da en kısa zamanda çözeceğiz.
Ey Ce-Ha-Pe, sen köprü yaptın mı diyor. Ey Erdoğan, sen hiç şeker fabrikası, TEKEL, Petkim, Tüpraş yaptın mı! Köprü yapmak kolay iş. 50 sene önce Demirel yaptı birinci köprüyü, ikinciyi Özal, üçüncüyü de Erdoğan yaptı. Dördüncüyü de İnce yapar. Ben gönüllerde köprü kurmak istiyorum gönüllerde. Edirne'de miting yaptım, bir sonraki gün Hakkari'ye gittim. Oradan Rize'ye, Antalya'ya geçtim. Türklerle Kürtlerin arasında bir gönül köprüsü kurmak istedim. Sünniler, Aleviler, Şafiler arasında gönül köprüsü kurmak istedim. Bu milleti barıştırmak, uzlaşmak istiyorum.
ERDOĞAN'A 'MERKEZ BANKASI BAŞKANI' TEPKİSİ
Doları durduramıyorlar. Ne oluyor? Binali Yıldırım'a soruyorlar, "Dolsa ne olur, dolmasa ne olur" diyor. Ekonomi Bakanı, kurun yükselmesini tanımıyor. Batırıyorlar bizi batırıyorlar. Merkez Bankası Başkanı'nı Ak Parti Genel Merkezi'ne çağırıyorlar. Ayıp ya, ayıp. Bağımsız bir kuruluşun başkanını nasıl parti genel merkezine çağırırsın! Sen bunu yaparsan Avrupa'daki yatırımcı sana güvenmez. Para güvenli bir liman arar. Türkiye'de işlerin doğru gitmediğini, MB Başkanı'nın talimatla çalıştığını görünce para kaçar.
Bizim dönemimizde komiser olmak için FETÖ'cü olmak gerekmeyecek. Adil davranacağız. Herkes diyecek ki, "Ben doğru iş yaparsam müdür olurum, vali olurum". Herkes buna inanacak ve aidiyet duygusu artacak. Bayrağını, milletini daha çok sevecek.
Passolig'i niye kurdular. Statlara gidince Erdoğan'ı protesto ediyorlar. Kaldıracağız. Cumhurbaşkanı olduğumda, stadyuma girdiğimde Ak Partililer de beni alkışlayacak. Sen tezek de, pislik de; testinin içinde ne varsa ağzından o akar.
Gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3, Türkiye'de yüzde 11. Gençlerde işsizlik oranı yüzde 20. Batıyoruz. Buradan nasıl kurtulacağız? Bir, Türkiye'yi hukuk devleti yapacağız. Bunu başardıktan sonra liyakat sistemini kuracağız. İdeolojik saplantılarımıza esir olmayacağız ve özgür yurttaşlar yetiştireceğiz.
Bakın şu anda Türkiye televizyon yapıyor, bir televizyondan 10 Euro kazanıyoruz. Otomobil yapılıyor, bir tanesinden 100 Euro kazanıyoruz. Fason çalışıyoruz fason. Boşa çalışıyoruz, bir işe yaramıyor. Hikaye onlar. Çünkü marka, teknoloji, tasarım bize ait değil. Mercedes'i üretiyoruz ama parayı yine Avrupa kazanıyor. Peki nasıl yapacağız? Ar-Ge'yle çıkacağız bir. Gençleri tasarım, teknoloji konusunda yetiştireceğiz. Marka olacağız marka.
Cumhurbaşkanını eleştireceksiniz benim dönemimde. Eleştirdiniz diye sabahın 5'inde evinize polis gelmeyecek. Cumhurbaşkanı eleştiriden korkmayacak. Cumhurbaşkanı millete hakaret etmeyecek, millet de ona etmeyecek.
'MUTLU İNSANLAR ÜLKESİ OLACAĞIZ'
Yurtdışına göndereceğimiz 10 bin öğrenci, güneş enerjisini depolamayı öğrenecek. Kullanacağız bu enerjiyi.
Mutlu insanlar ülkesi olacağız. Fakirlikten kırılıyoruz. Asgari ücretle zor iş buluyor çocuklarımız.
Şimdi bir kampanya yapıyoruz. Önce ben sınava gireceğim, sonra siz. Bir uçak kiraladık, küçük bir uçak. Su yakmıyor, benzin yakıyor. Bizim hemşehri atlıyor devletin uçağına, 300 koruma. Biz de kiralayıp kendimiz geziyoruz. Sizin de katkı sağlamanız lazım biraz. Bankaya para yatıracak mısınız bana? Çok yatırmayın, kendinizi zora sokmayın. Ateşleyin bakalım biraz, banka önlerinde kuruğa girin biraz. 5 lira, 10 lira neyse... Bakalım örtülü ödenekle mi kampanya daha güzel yapılıyor, milletin 50, 100 lirasıyla mı? Yalnız TC kimlik numaralarını yazın, yazmazsanız Hazine'ye gidiyormuş. Fırına biraz odun atın, ateşleyin biraz. Cebe atmayacağız ama haberiniz olsun. Kampanyada kullanacağız.
TRT'YE SESLENDİ: VERDİĞİMİZ PARALAR HARAM OLSUN
TRT’ye bir yuh çekin de göreyim. Bir şey söyleyeceğim. Hepimiz elektrik faturası ödüyoruz değil mi, içinde TRT payı var. Hepimiz para veriyoruz, TRT’yi yöneten zat, sana sesleniyorum. Orası babanın çiftliği değil, sana ben para ödüyorum, Çorumlular para ödüyor. Buradan hep birlikte: Haram olsun mu? (Harım olsun, cevapları) TRT, sana verdiğimiz bu paralar haram olsun. Boynunda kalsın, boğazında kalsın, zıkkım olsun. Size öyle bir haddinizi bildireceğim ki, göreceksiniz! Siz kimsiniz, ne zannediyorsunuz kendinizi! Kinim, rövanş, intikam duygum yok ama iki konuyu ciğerime yazdım. Bir, Soma'da yere düşen o madenciye tekme atan vardı ya, onu ciğerime yazdım. İki, TRT'yi de onun yanına yazdım. TRT Genel Müdürü, sana sesleniyorum. Seni ciğerime yazdım, kalbimin bir kenarına yazdım. Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan'a yedirerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim! Adalet olacak bu memlekette!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yargılamak benim işim değil. Benim işim adil yargı düzeni kurmak. O yargı ister beni yargılar, ister Erdoğan'ı yargılar. Benim cumhurbaşkanlığımda bir salona girdiğimde yüksek yargıçlar ayağa kalkmayacak. Yüksek yargıçlar benimle Yalova'ya gelip elma toplamayacak; adalet dağıtacaklar adalet! Dağıtmazlarsa cüppelerinin önüne çıtçıt yaptıracağız!
Filistin'de Müslüman kardeşlerimiz vahşice öldürülüyor. Buradan ilan ediyorum. 24 Haziran'da cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içinde yargı düzenini değiştireceğiz, adil bir yargı düzeni kuracağız ve Amerika'ya diyeceğiz ki FETÖ'yü bize iade et. Etmezsen, 24 Aralık Noel günü İncirlik'teki askerlerini Washington'a göndeririz diyeceğiz. Amerika bizim eski müttefikimiz ama PKK'ya destek verirse gereğini yaparız. Almanya'yla kavga etmek istemiyoruz, milyonlarca vatandaşımız yaşıyor. Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz, yeni bir Anayasa, yeni bir seçim olsun. İtirazımız yok. Bizim dünyada saygın bir ülke olmak gibi kaygımız var. Ey Amerika diye posta koyuyor, sonra gidip 11 milyon dolarlık uçak alıyor. Ey Rusya diye posta koyuyor, domatesler gitmiyor, turistler gelmiyor. Ey Hollanda diye posta koyuyor, Petrol Ofisi'ni satıyoruz.
Dış politikada yanlışlıklarımız. İç politikayla, dış politikanın karışık yapılmasından kaynaklandı. Bu dört ayda, 750 milyon lira örtülü ödenek kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım. Yazık, günah! Söz veriyorum, benim cumhurbaşkanlığımda bu 3'te birin altına düşecek.
Kazanınca sarayda oturmayacağım. Bu ülkenin yüksek puan almış, zeki çalışkan öğrencilerine vereceğim. Devletin işleri için Çankaya Köşkü'nü kullanacağım. Ben 14 sene kirada oturdum Ankara'da, 1.5 sene oldu bir daire alalı. Evime doymadım, evimde oturacağım. Bana göre dünyanın sarayı, helal parayla alınmış bir yer. Evimden falan çıkamam. Bıkarsam 3-5 sene sonra bakarız. Bana göre saray zaten orası.
Muharrem İnce: İki konuyu ciğerime yazdım
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çorum'da düzenlediği mitingde intikam duygusuna sahip olmadığını söyledi. İnce, buna rağmen iki konuyu ciğerine yazdığını belirterek, " Bir, Soma'da yere düşen madenciye tekme atan vardı ya... Onu ciğerime yazdım. İki TRT'yi de onun yanına yazdım" dedi.
Muharrem İnce: Seçimle gelen seçimle gider
ÇORUM'DA KONUŞTU
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Amasya'daki mitingin ardından Çorum'a geçti. Muharrem İnce, Çorum'da Hürriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşları selamladıktan sonra konuşma yaptı. 3 bin 500 yıllık bir medeniyetin kentinde olduğunu bildiğini söyleyen İnce, Mısır'da piramitlerin yapıldığı dönemde Çorum'da Hititler'in yaşadığını belirterek şöyle dedi:
"Eğer Türkiye'de insanlar piramitleri görmeye Mısır'a gidiyorsa mutlaka önce Çorum'a gelmelidir. Çünkü 3 bin 500 yıl önce orada kısasa kısas hangi suçu işlediysen, ne yaptıysan onunla sana karşılık verilirken, Çorum'da Hititler'de daha modern çağdaş olan tazminat yöntemi vardı. Acaba 3 bin 500 yıl sonra Çorum hak ettiğini alıyor mu? Havalanınız var mı? Havaalanı yapacağız. Demir yolunuz var mı? Demir yolunu yapacağız. 1990'lı yıllarda Denizli, Gaziantep, Kayseri, Çorum ne olarak anılıyordu; Anadolu Kaplanları ama siz geri kaldınız değil mi? Kaplan kükrüyor mu? Artık kaplanı yeniden kükreteceğiz Çorum'da."
SEÇİM MANİFESTOSU 19 MAYIS'TA
Seçim manifestosunu 19 Mayıs'ta Samsun'da açıklayacağını bildiren İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Cumhurbaşkanı adayı olarak size sözümdür. Geçen yıldan bu yana mazot ne kadar attı, buğday ne kadar attı, ona bakalım. Mazot 27 kat, buğday 11 kat arttı. Cumhurbaşkanı olduğumuzda çiftçiye mazotu 3 ila 3,5 lira arasında vereceğiz. Neden kesin bir rakam veremiyorsun derseniz söyleyeyim. CHP bir program açıklıyor, bir de cumhurbaşkanı adayı bir program açılıyor. Ben ayın 19'unda manifestomu Samsun'dan açıklayacağım. Ayın 24'ünde de Sayın Genel Başkanım açıklayacak. Benim çalıştığım ekonomist arkadaşlarla Genel Merkezdeki arkadaşlar arasında bir hesap anlaşmazlığı var. Ben diyorum ki 3 liraya verebiliriz mazotu; onlar diyor ki 3.5 liraya vereceğiz. Arada bir şey kalmadı halledeceğiz. Seçimden önce kesin rakamı söyleyeceğim. Ama 3 liranın altında olmayacak, 3,5 liranın da üstünde olmayacak."
'81 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM'
4 Mayıs'ta cumhurbaşkanı adaylığı açıklandığında ilk olarak parti rozetini çıkardığını söyleyen Muharrem İnce, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağını belirtti. İnce, şunları kaydetti:
"Ben artık sadece CHP'lilerin değil, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım, dedim. Gençler, evlatlarım, öğrencilerimiz, size sesleniyorum. Üniversite okurken 475 lira kredi alıyorsunuz. Okul bitiyor işsiz kalıyorsunuz, babanızdan harçlık alıyorsunuz. Size bağırıp çağıran bir cumhurbaşkanı değil, meydanlarda tezek, pislik diyen bir cumhurbaşkanı değil; meydanlarda size öğretmen ağabeyiniz gibi davranan birisi, sizin geleceğinizi düşünerek. 'Okul bitti kredi ne olacak?' İşe giremediğin takdirde o 475 lirayı iki yıl boyunca işsiz kaldığın sürece devlet sana ödeyecek, söz veriyorum. Her emekliye Ramazan ve Kurban bayramında bin lira dediler öylemi, doğru mu. Yalan. 300, 500, 700, bin lira alan var. Herkese bin lira yok. Teşekkür ederiz keşke öyle yapacaklarına herkese bin lira ödeseler."
'NEDEN 60 YAŞINI BEKLEYEYİM?'
Toplumda çok sayıda insanın sıkıntısı olduğuna dikkat çeken İnce, "Haksızlıklar var Türkiye'de. Subay emekli oluyor, tazminat alıyor; astsubay emekli oluyor, ona vermiyor. Neden vermiyorsun ona? Onlar bu memleketin evladı değil mi? Polislere öğretmene 3600'ü vermiyorsun. Kanayan bir yara emeklilikte yaşa takılanlar. 18 yaşında prim ödemeye başlamış, 30 sene ödemiş, yaşı gelmiş 48'e. Yapmış görevini yapmış 'Olmaz' diyor 60 yaşını bekleyeceksin. Neden 60 yaşını bekleyeyim? Onların da, hiç kimse unutmasın, bu sorunlarını en ufak bir zaman diliminde çözeceğiz" diye konuştu.
Milleti barıştırmak ve uzlaştırmak, bir büyük şemsiye altında toplamak istediğini dile getiren İnce, "Ben bu ülkede kavga istemiyorum. Bakın Fransa Kutsal Kitabımıza laf ediyor. Amerika ile problemler yaşıyoruz. İsrail Müslümanları katlediyor Filistin'de. Türkiye'nin iri, diri olması lazım, bir olması, beraber olması lazım. Önce bunu sağlayacağız. Kamuda yükselmek, komiser olmak için FETÖ'cü olmak gerekmeyecek. Kaymakam olmak için bilmem neci olmak gerekmeyecek. Adil, hakkaniyetli, eşitlikçi, liyakate dayalı kamuda yükselmeyi kuracağız. Herkes bilecek, diyecek ki 'Kardeşim ben doğru iş yaparsam okul müdürü olurum. Ben doğru çalışırsam genel müdür olurum. Ben doğru iş yaparsam vali olurum'. Herkes buna inanacak. Aidiyet duygusu artacak" dedi.
İnce, seçilmesi halinde, statlarda maç izlemek için kullanılan elektronik kart uygulamasını kaldıracağını belirterek, "Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda, stadyuma girdiğinde, AK Partililer de beni alkışlayacak merak etmeyin. Zorla güzellik olur mu? Biz bu milleti barıştıracağız. Zorla değil insanlara doğruları anlata anlata" diye konuştu.
'FASON ÇALIŞIYORUZ'
Türkiye'yi fason üretimden Ar-Ge ile kurtaracaklarını söyleyen Muharrem İnce, sözlerine şöyle devam etti:
"Gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3, Türkiye'de yüzde 11. 53 milyar dolar cari açığımız var. Gençlerde işsizlik oranı yüzde 20. Batıyoruz. Buradan nasıl kurtulacağız? Bir, kısa vadede Türkiye'yi hukuk devleti yapacağız. Türkiye'de herkes mahkemelere inanacak. Bunu başardıktan sonra liyakat sistemini kuracağız. İdeolojik saplantılarımıza esir olmayacağız. Özgür yurttaşlar yetiştireceğiz. Türkiye televizyon yapıyor. Bir televizyondan 10 euro kazanıyoruz. Bir otomobilden 100 euro kazanıyoruz. Fason çalışıyoruz. Bir işe yaramıyor. Çünkü marka bize ait değil, teknoloji, tasarım bize ait değil. Mercedes'i üretiyoruz ama bir Mercedes'ten 100 euro kazanıyoruz. Parayı yine Avrupa kazanıyoruz. Fason üretimden Ar-Ge ile çıkacağız. Gençleri tasarım ve teknoloji konusunda yetiştireceğiz. Marka olacağız. Marka olamadığınız zaman, dünyada 100 marka arasında bir tane Türk markası yok, marka olamadığınız zaman boşa çalışırsınız boşa. Markayı kim yapar? Kindar nesiller marka yaratamaz, özgür nesiller lazım bize, özgür. Gençler, evlatlarım cumhurbaşkanını eleştireceksiniz benim dönemimde. Cumhurbaşkanını eleştirdiniz diye sabahın 5'inde evinize polis gelmeyecek. Cumhurbaşkanı eleştiriden korkmayacak. Cumhurbaşkanı millete hakaret etmeyecek, millet de cumhurbaşkanına hakaret etmeyecek. 10 bin öğrenciyi her yıl yurt dışına göndereceğiz."
İnce, konuşmasında kendisine yer vermeyen bazı medya kuruluşlarına da tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı olarak adil bir yargı düzeni kuracağını dile getiren İnce, "Benim işim cumhurbaşkanı olarak adil bir yargı düzeni kurmak. O adil yargı düzeni ister beni yargılar ister Erdoğan'ı yargılar. Gerekirse beni de yargılar. Ama Çorumlulara söz veriyorum. Benim cumhurbaşkanlığımda bir salona girdiğimde yüksek yargıçlar ayağa kalkmayacak. Yüksek yargıçlar adalet dağıtacak" dedi.
Mitingde bal üreticisi Müslüm Toyran, bir kavanoz balı Muharrem İnce'ye hediye ederek, "Sesin açılsın cumhurbaşkanım. Açılsın ki halka daha iyi hitap edesin" dedi.


CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çorum'da düzenlediği mitingde konuştu.
İnce'nin konuşmasının satır başları şöyle:
Bugün bu kalabalığı görünce dedim ki bu iş tamam.
Bütün dünyanın şunun bilmesini isterim. Siz bu dünyanın insanları, Mısır'a gidiyorsunuz piramitleri görmeye. O piramitlerin yapıldığı dönemle Hititlilerin yaşadığı dönem aynı. Mısır'da piramitlerin yapıldığı dönemde bir suç işlendiğinde kısasa kısas varken, Çorum'da tazminat yöntemi vardı. 3 bin 500 yıl önce Mısır'ın önündeydi Çorum. Bugün de önünde olmalı. Mısır'a gidiyorsa piramitleri görmeye, önce Çorum'a gelmelidir.
Havalimanınız var mı? Havalimanını yapacağız. Demiryolunuz var mı? Demiryolunu yapacağız. Kaplanı yeniden kükreteceğiz Çorum'da. Cumhurbaşkanı olduğumda mazotu 3 ile 3 buçuk lira arasında vereceğiz çiftçiye.
Üniversiteli gençler.Sizlere 29 Ekim ve 19 Mayıs'ta 500 lira burs vereceğim.
Emeklilikte yaşa takılanlar var. Sen öde demişsin, o da sana 30 sene pirim ödemiş. Neden altmış yaşını beklesin? Onların da sorunlarını en kısa zamanda çözeceğiz.
Diyor ki "Ey CHP ne yaptın?" Ey Erdoğan, sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Ey Erdoğan sen hiç TÜPRAŞ yaptın mı? Köprü yapmak kolay iş.
Bakın İsrail Müslümanları katlediyor Filistin'de. Bunun için Türkiye'nin diri olmasını sağlayacağız.
Birinin bir akşam yemeğine, diğeri bir ay çalışmayacak.
Merkez Bankası Başkanı Ak Parti Genel Merkezi'ne çağırıyorlar. Ayıp ya ayıp. Nasıl olur da çağırırsın. Merkez Bankası Başkanı'nın talimat ile çalıştığı görülürse Türkiye'den para kaçar. Bizim dönemimizde bunlar olmayacak.
İnsanlar protesto edemesinler diye passoligi getirdiler. Passoligi kaldıracağım. Stada girdiğimde insanlar beni alkışlayacak. Biz bu milleti barıştıracağız.
Cumhurbaşkanı millete hakaret etmeyecek. Millet de cumhurbaşkanına hakaret etmeyecek.
Mutlu insanlar ülkesi olacağız. Fakirlikten kırılıyoruz. Zor iş buluyor çocuklarımız. Ben sizin çocuklarınıza bir öğretmen, bir ağabey gibi davranıcam. Onların huzurlu olması için çalışacağım.
Bizim bir hemşehri var. O devletin uçağına binip geziyor. Ben de kiralıyorum. Bana destek olacak mısınız? Bakalım devletin parasıyla mı daha iyi kampanya yapılıyor, yoksa halkın parasıyla mı? Ateşleyin biraz.
"İKİ KONUYU CİĞERİME YAZDIM"
TRT sana verdiğimiz o paralar haram olsun. Boğazında kalsın. Zıkkım olsun. Size öyle bir haddinizi bildireceğim ki... Göreceksiniz. İki şeyi unutmadım. Kinim yok. Rövanşım yok. İntikam duygum yok ama iki konuyu ciğerime yazdım. Bir, Soma'da yere düşen madenciye tekme atan vardı ya... Onu ciğerime yazdım. İki TRT'yi de onun yanına yazdım. TRT genel müdür sana sesleniyorum. Seni ciğerime yazdım. Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan'a yedirerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim.
"ERDOĞAN'I YARGILAMAK BENİM İŞİM DEĞİL"
Adalet olacak bu memlekette. Gazetecilere, Ergenekon'da Silivri'de yaptıklarını yapamayacaklar bu ülkede. Tayyip Erdoğan'ı yargılamak benim işim değil. Benim işim adil bir yargı düzeni inşa etmek.
"AMERİKA FETÖ'YÜ BİZE İADE ETMEZSE..."
Buradan ilan ediyorum. 24 Haziran'da Allah'ın izni ve milletin istiğiyle cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içinde yargı düzenini değiştireceğiz. Adil bir yargı düzeni kuracağız. Ve Amerika'ya diyeceğiz ki "FETÖ'yü bize iade et. İade etmezsen 24 Aralık Noel günü, İncirlik'teki askerlerini Noel için Washington'a göndeririz" diyeceğiz. Bizim dünya ile kavga etmek gibi bir derdimiz yok. Amerika bizim müttefikimiz ama PKK'ya destek verirse gereğini yaparız. Biz kimse ile kavga etmek istemiyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Ey Amerika diye posta koyuyor. Sonra gidip 11 milyar dolarlık uçak alıyor.
Cumhurbaşkanı ve Başbakan 750 milyon örtülü ödenek kullandı. Yazık, yazık. Size söz veriyorum benim dönemimde bu üçte birin altına düşecek.
Bana parayı nereden bulacaksın diyor? Suriyelilere 40 milyar dolar harcadılar. Parayı Suriyeliler yerine milletime vereceğim.


753 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın