OSMANCIK GÜNDEM 
İnternet Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735

Çorum Osmancık´ta Kaymakam Hakan Alkan´ın da katıldığı geniş kapsamlı okul ve öğrencilerin güvenliğine yönelik toplantı düzenlendi.

Osmancık'ta geniş kapsamlı okul güvenliği toplantısı
Çorum Osmancık´ta Kaymakam Hakan Alkan´ın da katıldığı geniş kapsamlı okul ve öğrencilerin güvenliğine yönelik toplantı düzenlendi.

Ömer Derindere Fen Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen toplantıya okul müdürleri, kurum amirleri ve Okul Aile Birlikleri Başkanları katıldı. Kaymakam Alkan başkanlığında düzenlenen toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam, Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen ve Jandarma Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz kendilerine yöneltilen soruları cevaplandırdılar. Okulların güvenli hale getirilmesi öğrencilerin madde bağımlılığına karşı korunmasını amaçlayan toplantıda yöneltilen soru ve sorunlar Kaymakam Alkan tarafından kayıt altına alındı. Gençler açısından büyük tehlike arzeden madde kullanımına yönelik yapılabilecek çalışmalar öğrencilerin bu tür maddelerden uzaklaştırılması için alınması gereken tedbirlerin konuşulduğu toplantıda okul müdürleri ve okul aile birlikleri başkanları güvenlik zafiyeti olan bölgelerin daha çok kontrol altında tutulmasını istediler.

Okul öğrencilerin geçiş güzergahlarında tehlike arz edebilecek durumlar da Kaymakam Alkan´a iletilirken aydınlatmaların yetersiz olduğu, sokak köpeklerinin yoğun olduğu ve ana hatlarda kural ihlali yaparak öğrenciler açısından risk oluşturabilecek bölgelerin daha güvenli hale getirilmesi talep edilirken Alkan sorunları tek tek not aldı. Toplantıların sıklaştırılarak sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşması için gerekli girişim ve talimatları vereceğini ifade eden Alkan katılımlarım için okul müdürleri ve okul ile birlikleri başkanlarına teşekkür etti.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
443 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın