OSMANCIK GÜNDEM 
İnternet Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735

Türkiye’nin ‘siyah pantolon’ hikayesiyle tanıdığı Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Osmancık’ta Konferans verdi.

Türkiye’yi ağlatan adam Osmancık’ta konferans verdi

Türkiye’nin ‘siyah pantolon’ hikayesiyle tanıdığı Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Osmancık’ta Konferans verdi.

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Osmancık Belediyesi ile Ak Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Aile İçi İletişim, Evimizi Nasıl Cennete Çevirebiliriz” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta kendi aile hayatından örnek kesitler anlatan Kapaklıkaya, insan beyninin iki bölümden oluştuğunu belirterek herkesin aynı biçimde öğrenemeyeceğini belirtti.

Kapaklıkaya Bazı insanların görsel, bazı inşaların işitsel, bazı insanların da dokunsal olduğunu dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Bazı insanlar beynin sağını kullanır, bazı insanlar solunu bazıları iki tarafını birden kullanır. Anne babalar beynin solunu kullanır, çocuklar sağını kullanır. Ana babalar çocuklara ‘yavrum akıllı ol, ödevini yap, çalış’ der, bunu duyan çocuklar ‘teşekkür ederim hemen çalışıyorum’ demezler.Beynimizin solunda akıl, mantık, karma, kural, detay, disiplin, konuşma, matematik, tertip, düzen bunlar vardır. Beynimizin sağında hayal, müzik, üreticilik, sanat, spor, sıra dışılık gibi kavramlar vardır.”

Kendinle Kavgalıysan Etrafındaki Kimseyle Barışamazsın

“Ben eşimle kavgalıydım ya, ben sanıyordum eşimle kavgalıyım. Ben aslında kendimle kavgalıymışım. Bir İnsan Kendisiyle kavgalıysa, etrafında barışacak kimse olmuyor. Bir insan kendisiyle barıştı mı, etrafında kavga edecek kimse kalmıyor”

Konferans sonrasında Belediye Başkanı Hamza Karataş, Kapaklıkaya’ya çiçek vererek teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERE VE ÖĞRETMENLERE DE KONFERANS VERDİ

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya öğrencilere “Özgüven ve Motivasyon”, öğretmenlere de “İlham Veren Öğretmen” konulu konferans verdi.

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1089 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın