OSMANCIK GÜNDEM 
İnteraktif Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681

Çorum’un Osmancık ilçesi İsmail Karataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Cengiz Sefa Karataş Mehmetçik Vakfına bağış kampanyası düzenledi.

Osmancık'ta Lise öğrencisinden Mehmetçiğe anlamlı destek

Çorum’un Osmancık ilçesi  İsmail Karataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Cengiz Sefa Karataş Mehmetçik Vakfına bağış kampanyası düzenledi.

Osmancık İsmail Karataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Cengiz Sefa Karataş önderliğinde ve Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Rukiye Oyuncu´nun desteğiyle başlatılan kampanya kapsamında Mehmetçik Vakfı´na bin 180 lira bağış toplandı. Karataş ve Oyuncu´nun birlikte yürüttüğü kampanyaya okul öğrencileri, öğretmenler ve idarecilerde destek oldu. Kampanyanın en büyük destekçileri olan öğrenciler harçlıkları biriktirerek Mehmetçik Vakfı´na katkı sağladılar. Toplanan paralar Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel önderliğinde Mehmetçik Vakfı´nın hesabına aktarıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Tökel, “Beden olarak Mehmetçiklerimizin yanında olamasakda öğrencisi, öğretmeni, idarecileri ve toplumun her kesimi manevi olarak yanlarındayız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için elimizden geleni yapmaya hazırız. Vatanımızı savunmak adına hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mehmetçiğimizin desteklenmesi için başlattıkları kampanya için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
664 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın