OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387

İTÜ´de okuyan genç öğrenciler oluşturdukları kulüpler aracılığıyla hem yardımlaşma duygularını gösteriyor hem de toplumu duyarlılığa davet ediyor. İTÜ Stratejik Araştırmalar Kulübü öğrencileri daha

İTÜ gençliğinden şehit öğretmen  Aybüke Yalçın'a büyük destek 

İTÜ´de okuyan genç öğrenciler oluşturdukları kulüpler aracılığıyla hem yardımlaşma duygularını gösteriyor hem de toplumu duyarlılığa davet ediyor.

İTÜ Stratejik Araştırmalar Kulübü öğrencileri daha önce yurdun değişik illerinde birçok okula yaptıkları destek gibi Osmancık´ta da Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu öğrencilerine de oluşturacakları kütüphane aracılığıyla destek olmaya çalışıyorlar.

Çeşitli etkinlikler ve sosyal medya faaliyetleriyle küçük küçük de olsa topladıkları kitaplarla 23 Nisan 2018 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu öğrencilerine tam donanımlı bir kütüphane armağan edecekler.
Bu uğurda zaman ve emeklerini harcayan İTÜSAK öğrencileri oluşturdukları bu kütüphanelere Bilge Türk Kütüphaneleri adını vermiş ve her bir kütüphaneye Türk büyüklerinden birinin adını veriyor. Bu proje ile hem Aybüke öğretmenimizin anısını yaşatmak hem de nice Aybükelerin, Necmettinlerin yetiştirilmesine sebep olmayı hedefleyen öğrenciler, sizlerin de desteğini bekliyor. İlgililerin ve kitap, araç-gereç yardımı yapmak isteyenlerin okul idaresi aracılığıyla ve afiş etiket ve telefonlarından ulaşabilecekleri kulüp öğrencileri 20 Nisan 2018 tarihine kadar yardımları kabul ettikleri belirtildi.



770 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın