OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız  haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
İYİ PARTİ OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
AK PARTİ OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
MHP OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
ŞERİF TAŞKIRAN
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31315.3343
Euro6.02766.0518

Çorum ve ilçelerinde trafik ekipleri, toplu taşıma araçları ve şehirler arası yolcu otobüslerindeki sivil trafik uygulamalarına devam ediyor.

Minibüse yolcu gibi binen “Sivil Trafik Komiseri”nden denetim

Çorum ve ilçelerinde  trafik ekipleri, toplu taşıma araçları ve şehirler arası yolcu otobüslerindeki sivil trafik uygulamalarına devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgeyle bir süre önce toplu taşıma araçları ve şehirler arası yolcu otobüslerinde başlatılan sivil trafik uygulaması denetimleri sıklaştırıldı. EGM'nin "toplu taşıma araçları ve şehirlerarası yolcu otobüslerinde sivil trafik polisleri tarafından denetim yapılması" yönündeki talimatının ardından harekete geçen Çorum  Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Çorum il içerisi ve ilçelerinde  sivil şekilde minibüs ve halk otobüslerinde denetim yaptı.

Çorum’dan  Osmancık’a  yolcu taşımacılığı yapan özel bir Minibüs  firmasıyla yolcu gibi gelen sivil Trafik komiseri kural ihlali yapıp yapmadığını  takip etti.  Osmancık İlçe girişinde ki kontrol noktasında  bekleyen trafik ekipleri tarafından minibüs durdurularak  minibüste bulunan sivil trafik komiseri minibüs sürücüsünün otogardan çıkarken emniyet kemeri taktığı, fakat yolcuların emniyet kemeri takmadığını ifade ederek Sürücüye neden  yolcuları emniyet kemeri takmaları için ikaz etmediğini  Sordu. Emniyet kemeri takan yolcuların kaza esnasında yara bile almadığını fakat takmayanların ölümlü ve yaralamalı kazaklara maruz kaldığına dikkat çekti.  

Çorum’dan Osmancık’a yolcu gibi gelen Çorum il Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme de  görevli sivil Trafik Komiseri  M.Akif Koç, " Minibüs sürücüsü arkadaşımızla beraber yolculuk yaptık teşekkür ediyoruz. Çorum’dan  buraya geliş esnasında herhangi bir hatası olmadı, emniyet kemeri ni kendisi taktı fakat yolcuları emniyet kemeri takmaları için uyarmadı.  Diğer trafik kurallarına uyduğu için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu denetimin amacı sürücülere sadece ceza yazmak değil, mevcut yolcuların da kaza oranlarında emniyet kemerinin önemini bilgilendirmek amacıyla bu denetim yapılıyor. Amacımız kaza oranlarını düşürmek, bunun yanında da ölümlü ve yaralanmalı kazaları en aza indirgemektir. Bundan sonra da denetlemelerimiz çıkan sonuçlarına göre artarak devam edecek" dedi.
 Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
2012 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın