OSMANCIK GÜNDEM 
Bağımsız, Gerçek, Cesur, Dürüst, Hızlı, Doğru, Tarafsız ve Bilgilendirici Haber Adına...


DHA OSMANCIK
SANAL BASIN ÜYESİYİZ
sanalbasin.com üyesidir
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.81163.8269
Euro4.65914.6778

Osmancık İMKB Mesleki ve Anadolu Lisesi’nin “Sanayi ve Hizmet Sektörleri İçin Avrupa Stajı Projesi” kapsamında AB ülkelerinde staj görecek öğrenciler Belediye Başkanı Hamza Karataş’ı ziyaret etti.

Avrupa’ya Staja Giden Öğrencilerden Hamza Karataş’a Ziyaret
Osmancık İMKB Mesleki ve Anadolu Lisesi’nin “Sanayi ve Hizmet Sektörleri İçin Avrupa Stajı Projesi” kapsamında AB ülkelerinde staj görecek öğrenciler Belediye Başkanı Hamza Karataş’ı ziyaret etti.
Ziyarette öğrenciler ve projenin rehber öğretmenleri Avrupa’daki staj uygulaması hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, öğrencilerin Avrupa Birliğinin Erasmus Plus uygulaması kapsamında AB ülkelerinde 19 gün staj göreceklerini kaydetti. Eğitim aldıkları mesleki alanda staj yapılacağını belirten Tökel, öğrencilerin stajlarını Belçika, Hollanda, Litvanya ve Macaristan’da tamamlayacaklarını ifade etti.
Başkan Karataş, öğrencilerin AB ülkelerinde staj yapacak olmasının umut verici olduğunu belirterek projeden dolayı eğitimcileri ve öğrencileri tebrik etti.
Osmancık’taki öğrencilerin de yurt dışı staj ve programlarına sık sık katılmalarını arzu ettiklerini kaydeden Karataş “Öğrencilerimiz yurt dışında staj yapacaklar. Burada aldıkları eğitimin dünyadaki farklı uygulamalarını görecekler. Bu öğrencilerimizin eğitimine ve bakış açılarına farklı bir zenginlik sağlayacak. Belki iş hayatına atıldıklarında orada kazandıkları kısa süreli tecrübeleri buradaki iş
hayatlarına, ilçemize katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizi ve emek veren eğitimcilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
Başkan Karataş, öğrencilerin AB ülkelerinde staja gittiği eğitim kurumlarına çeşitli hediyeler de gönderdi.

 OsmancıkPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   395 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın