OSMANCIK GÜNDEM 
Bağımsız, Gerçek, Cesur, Dürüst, Hızlı, Doğru, Tarafsız ve Bilgilendirici Haber Adına...


DHA OSMANCIK
SANAL BASIN ÜYESİYİZ
sanalbasin.com üyesidir
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.81163.8269
Euro4.65914.6778

HGYD Başkanı Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaptı

Demirciden 10 Ocak Kutlaması

 HGYD Başkanı Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaptı

 Hitit Gazeteciler ve yayıncılar Derneği Başkanı Birkan demirci, gazetecilerin düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilecekleri özgür bir ortam ile belli başlı yasal haklarının sağlanması amacıyla, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın, gazetecilere bu imkânların belli ölçülerde sağlanması için uygulandığını hatırlattı.

Demirci, bu yasayla birlikte de 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edildiğini söyledi.

Şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergelerinden birinin, tarafsız ve özgür basının mevcudiyeti ile sağlanabileceğinin altını çizen Demirci, demokrasinin gelişip güçlenmesi noktasında son derece önemli bir yere sahip olan ifade özgürlüğünün hayata geçirilmesinin, basının çalışma şartlarının iyileştirilmesine bağlı olduğunu dile getirdi.

Demirci, “Kamuoyunu bilgilendirerek gazetecilik faaliyetini yürüten basın çalışanlarının, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra etmektedirler. Basın çalışanlarının üstlendikleri bu kamu görevini yerine getirirken, mesleklerinin saygınlığına gölgeleyecek yöntem, tutum ve davranışlardan uzak durarak, bilgi edinmek için tehdit ve şantaja başvurmamalıdır. Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği olarak, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalarak, her türlü çevresel zorluklara karşı mücadele vererek ve elbette ki düşünsel anlamdaki engelleri aşmaya çalışarak mesleklerini icra eden meslektaşlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   138 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın