OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Temiz Okul, Sağlıklı Okul projesi kapsamında Osmancık´ta Çevre ilçelerinde katıldığı 31 okul beyaz bayrak aldı.

Osmancık´ta 31 Okul Beyaz Bayrak Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Temiz Okul, Sağlıklı Okul projesi kapsamında Osmancık´ta Çevre ilçelerinde katıldığı 31 okul beyaz bayrak aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Temiz Okul, Sağlıklı Okul projesi kapsamında Osmancık´ta çevre ilçelerinde dahil olduğu gerekli şartları yerine getiren Osmancık, Kargı ve Dodurga’da bulunan 31 okula Beyaz Bayrak verildi.

Ömer Derindere Fen Lisesi´nde düzenlenen Beyaz Bayrak dağıtım törenine Çorum  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sinan Güngör, İlhan Kılıç, Osmancık Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Dodurga Milli Eğitim Müdürü Murat Ali Köksal, Osmancık Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Dağcı ve okul müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programda Beyaz Bayrak Projesinin tanıtım sunumunu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Güngör yaptı. Beyaz Bayrak almak için okulların yerine getirmesi gerekenler hakkında bilgi veren Güngör Osmancık´tan 33 okulun başvuru yaptığını ve 31 okulun şartları yerine getirerek Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını belirtti.

Dodurga ve Kargı´da da Beyaz Bayrak alma hakkı elde eden okulların teslim törenin de yapıldığı program da Osmancık Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel yaptığı konuşmada, “Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu proje kapsamında geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha güzel şartlarda yaşanabilir bir alan sunmalıyız. Geçmişe nazaran okullarımız gerek alt yapısı, gerek fiziki yapısı gerekse temizlik açısından son derece kaliteli mekanlar oldu. İlçemizdeki, Kargı ve Dodurga´daki okullarımıza projeye başvuruda bulundukları ve Beyaz Bayrak almayı hak kazandıkları için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Osmancık Dodurga ve Kargı´da Beyaz Bayrak alma hakkı kazanan okul yetkililerine bayrakları ve sertifikaları teslim edildi.


 Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık´ta 31 Okul Beyaz Bayrak Aldı  Osmancık929 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın