OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Amerika Başkanı Donald Trump´un geçtiğimiz günlerde Kudüs´ü İsrail´in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından çığ gibi büyüyen tepkilere Ülkü Ocakları´da sessiz kalmadı.

Osmancık Ülkü Ocakları´ndan ABD ve İsrail´e Büyük Tepki
Amerika Başkanı Donald Trump´un geçtiğimiz günlerde Kudüs´ü İsrail´in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından çığ gibi büyüyen tepkilere Ülkü Ocakları´da sessiz kalmadı.

Osmancık Ülkü Ocakları, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı´nda Kudüs ABD ve İsrail´e teki göstermek için basın açıklaması yaptı. 156, Ülkü Şehit Mehmet Çıplak´ın mezarı başında düzenledikleri anma programının ardından Şehitler Ölmez sloganları ile şehir merkezine kadar yürüyen genç ülkücüler 15 Temmuz Demokrasi meydanında toplandı. Ülkü Ocakları Başkanı Osman Nazif Kolukısa meydanda biraraya gelen gençlere hitaben açıklama yaptı. Kolukısa yaptığı açıklamada, “Bugünlerde İslam dünyasının en önemli gündemi olan ABD´nin ilk kıblemiz Kudüs´ü katil İsrail´in başkenti olarak tanımasını biz ülkücüler kendimize yediremiyor haklı tepkimizi göstermek ve hemşerilerimizde bu konu hakkında hassasiyet, duyarlılık kazandırmak için buraya toplanmış bulunmaktayız. Kudüs tarih boyunca 3 semavi dine kutsal mekan olmakla birlikte 636 yılında 2. Halifemiz Hz. Ömer Efendimizin fethinden bugüne İslam mülküdür. Müslümanlarca ilk fethinden bugüne belli dönemlerde haçlı istilası ve işgallerine uğradığı, lakin her dikildiğinden Müslüman Türkün keskin kılıcını yiyip kutsal beldemizden defolup gittiklerini bilmekteyiz. Kudüs 1400 yıllık Müslüman toprağı olmasının yanında, 878 yılında Tulunoğlu Ahmet Beyin fethinden 9 Kasım 1917 yılında Osmanlı Devletinin elinden çıkmasına kadar 1000 yılı aşkın zamanda Türk vatanı olmuştur. Bu dini ve millî geçmişi sebebiyle bizim için aziz vatanımızın dört bir yanı ne ise Kudüs de odur. Kudüs 1400 yıllık İslam toprağıdır. ABD başkanının Kudüs hakkında yaptığı mesnetsiz açıklamanın Müslüman-Türk milletinin gözünde hiçbir geçerliliği yoktu. Ülkücü Türk gençliğinin önderi ülkü ocakları genel başkanımız Olcay Kılavuz Beyinde ifade ettiği gibi; Kudüs´te anılarımız, acılarımız, hüzünlerimiz ve sahibini bekleyen emanetlerimiz vardır. Kudüs´ün statüsü uluslararası anlaşmalarla belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu kutlu beldeyi binlerce kilometre öteden İsrail´in başkenti ilan etme hadsizliği tarihe kara bir leke olarak düşecektir. Atılan bu adım ile Kudüs´teki Türk-İslam varlığı yok edilmek ve 1400 yıl evvel dünyaya ışık saçan kutlu mesajın sesi kısılmak istenmektedir. Yapılan bu girişim Kudüs´ün gaspından başka bir şey değildir. Anlaşılan o ki tüm ikazlara rağmen Kudüs´ün Müslümanlar nezdindeki değeri muhataplarca idrak edilememiştir. Altını çizerek ifade etmek isteriz ki; Kudüs asla İsrail´in başkenti değil ve olmayacaktır. Hiç bir güç kutlu Nebinin miraca yükseldiği Kudüs´ü Müslümanlardan koparamayacaktır. Bu adım asla karşılık bulamayacak hiçbir vicdan sahibi tarafından tanınmayacaktır. Kudüs´ün İsrail´in başkenti olduğu yönündeki safsatada diretmek beyhude bir çapadır. Geri adım atılmazsa bölgemiz ve Dünya barışı zarar görecek, önlenmesi imkansız hadiselere sebebiyet verecektir. Bilhassa bölge barışı için bu kabul edilemez girişimden vazgeçilmelidir. Hiçbir Müslüman sorumlu tutulmayacaktır.

Konuşmalarıma son verirken… gayemiz Allah, önderimiz Resullah, anayasamız kuran, yolumuz cihat, en büyük arzumuz Allah yolunda şehadet şerbeti içmektir. Cenabı Allah tüm İslam âlemini korusun ve yüceltsin” ifadelerini kullandı.

 Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık813 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın