OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

ADB Başkanı Donald Trump´un Kudüs´ü İsrail´in başkenti olarak tanıdıklarını ifade eden açıklamasının ardından Kudüs´e destek olmak için yurdun birçok bölgesinde olduğu gibi Çorum’un Osmancık ilçesi’nde de miting düzenlendi.

Kudüs Müslümanların Kırmızı Çizgisidir

ADB Başkanı Donald Trump´un Kudüs´ü İsrail´in başkenti olarak tanıdıklarını ifade eden açıklamasının ardından Kudüs´e destek olmak için yurdun birçok bölgesinde olduğu gibi Çorum’un Osmancık ilçesi’nde de miting düzenlendi.

Osmancık 15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen mitinge Belediye Başkanı Hamza Karataş, Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, CHP İlçe Başkanı Sadık Eker, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Ak Parti Kadın kolları Başkanı Fazile Tökel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör düzenlenen mitingde yaptığı basın açıklamasında, “Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump´ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam´ın sesini susturmak kendi kurguları olarak terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam´ın harem-i izzeti olan Kudüs´ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahattin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye´nin, insanlığın silueti olan Kudüs´ü mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların İslam işbirliği teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye´nin çağrısına kulak vererek Kudüs´e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletlerinin bu kararı, Dünya´da yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “Dünya 5´ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam´ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesi ile engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Güngör´ün konuşması çeşitli sloganlar ve Allahu Ekber nidalarıyla kesilirken konuşmadan sonra Kudüs için dua yapılarak miting sonlandırıldı.

 Osmancık Osmancık Osmancık Osmancık941 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın