OSMANCIK GÜNDEM 
Hızlı, doğru ve tarafsız sadece haber...


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 20° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528

Çorum'da yüksek hızlı tren projesinin etüt çalışması için sondaj yapan makine, BOTAŞ´ın doğalgaz ana hat borusunu deldi.

Sondaj yaparken BOTAŞ’ın doğalgaz ana hat borusunu deldiler

Çorum'da yüksek hızlı tren projesinin etüt çalışması için sondaj yapan makine, BOTAŞ´ın doğalgaz ana hat borusunu deldi.

Sanayi kuruluşlarına geçici bir süre doğalgaz verilmezken, delinen doğalgaz ana hat borusunun değiştirilmesi için çalışma başlatıldı.Sondaj yaparken BOTAŞ’ın doğalgaz ana hat borusunu deldiler
Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünce yapılan Samsun-Ankara hattı yüksek hızlı tren projesinin etüt çalışmalarını Çorum’da yapan yüklenici firma merkeze bağlı Sazdeğirmeni Köyü’nde dün zemin etüt çalışması gerçekleştirdi. Sondaj makinesi ile yapılan çalışma sırasında makinanın bıçağı BOTAŞ’a ait doğalgaz ana hat borusunu deldi. Bir anda gaz çıktığını fark eden operatör hemen makinayı durdurdu.
Ekipler jandarma, 112, itfaiye ve BOTAŞ’a haber verdi. BOTAŞ ekipleri boru hattındaki gaz akışını kesti. Gazın tamamen boşalmasının ardından ise bu gün hasar gören borunun değiştirilmesi için çalışma başlatıldı. Çorum Gaz A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, kent merkezine doğalgazın tamirat çalışmaları tamamlanana kadar izole edilen iletim hattı içerisindeki stok gazdan verileceğini belirterek sanayi kuruluşlarına ise geçici bir süre doğalgaz verilemeyeceğini söyledi. (DHA)
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1917 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın